Hainler polis aracına saldırdı!

Operasyonların devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde dün gece saatlerinde teröristler polis aracına saldırdılar. Kışla mahallesinde teröristler tarafından yola yerleştirilen patlayıcı polis aracının geçişi sırasında patladı. Yaşanan patlamada can kaybı olup olmadığına yönelik bir açıklama yapılmadı.
Eklenme Tarihi: 24.01.2016 13:26:30 - Güncellenme Tarihi: 29.03.2020 00:16:15

Mardin'in Nusabin ilçesinden gelen haber herkesi üzdü. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin'de teröristler polis aracına bombalı saldırı düzenlediler. 

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki Kışla Mahallesi'nde polis aracının geçişi sırasında PKK'lıların yola yerleştirdiği patlayıcı infilak etti. Şiddetli patlama ardından çatışma çıktı. Olayda 1 TIR yandı, çok sayıda ev ve işyerinde hasar meydana geldi.

Nusaybin ilçesi Kışla Mahallesi Işık Önder Caddesi'ndeki Petek Sokak'ta bulunan Öğretmenevi yakınlarında bir polis aracının gece yarısı geçişi sırasında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama sonrasında çatışma çıkarken, itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

İtfaiye, bölgede yanan TIR'a müdahale edip söndürürken, patlama ve çatışma sonrasında bir çok ev ve işyerinde hasar meydana geldiği görüldü.

Patlamanın, PKK'lıların yola döşedikleri patlayıcıyı polis aracı geçerken infilak ettirmesi sonucu meydana geldiği belirtilirken, olayda can kaybı olup olmadığına dair bilgi verilmedi.

http://www.enpolitik.com/haber/175/hainler-polis-aracina-saldirdi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*