'İsrail aptalca bir şey yaparsa Tel Aviv ve Hayfa yok olur!'

Reuters'ın haberine göre, İran'ın önde gelen muhafazakar mollarından Hatemi İsrail'e yönelik çok sert açıklamalar yaptı.
Eklenme Tarihi: 11.05.2018 14:34:59 - Güncellenme Tarihi: 11.05.2018 14:45:46

Reuters haber ajansı, İran'ın önde gelen muhafazakar mollalarından Ayetullah Ahmed Hatemi'nin İsrail'e yönelik sert sözlerini son dakika olarak duyurdu. Hatemi, İsrail'in İran'a karşı aptalca bir hamlede bulunması durumunda İran'ın Hayfa ve Tel Aviv'i yok edeceğini söyledi.
Ülkede oldukça etkili bir konumda olan din adamı Ayetullah Ahmed Hatemi, İsrail'e yönelik çok sert açıklamalarda bulundu.

İran Uzmanlar Konseyi'nin en kıdemli üyelerinden biri olan Hatemi, 'Batı'nın baskısına rağmen ve İsrail'in aptalca bir şey yapması durumunda Tel Aviv ve Hayfa'yı yok edeceğini göstermesi için' İran'ın askeri kapasitesini genişleteceğini söyledi.

Hatemi, cuma hutbesinde Batılı ülkelere yönelik de çok sert ifadeler kullandı.

İran'ın nükleer anlaşmaya imza koyan Avrupalı ülkelere güvenmemesi gerektiğini belirten Hatemi, "ABD çok fazla bir şey yapamaz. Onlar sürekli İran rejiminin düşüşünü hedefliyor. Avrupalı imzacılara da güvenemeyiz. İran'ın düşmanlarına güvenilemez" dedi.

Kaynak: Hürriyet

Fotoğraf: tr.sputniknews.com

http://www.enpolitik.com/haber/162596/israil-aptalca-bir-sey-yaparsa-tel-aviv-ve-hayfa-yok-olur.html

Sizin Yorumunuz:

*
*