'DEAŞ neyse 300 Fransız da o!'

Fransa'da sözde 300 entellektüel imzalı manifestoda Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılması istendi, saldırıya tepkiler gecikmedi.
Eklenme Tarihi: 06.05.2018 14:24:23 - Güncellenme Tarihi: 06.05.2018 14:36:00

Fransa yine 'özgürlük' bahanesiyle İslam'a saldırdı.  Günlük Le Parisien gazetesinde yayımlanan ve aralarında Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçinin imzasını taşıyan manifestoda, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur’an-ı Kerim'den 'bazı ayetlerin çıkartılması' talep edildi.

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin de aralarında bulunduğu sözde 300 entelektüel ve siyasetçinin imzasını taşıyan skandal manifestoda, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını istemesine tepkiler gelmeye devam ediyor. AB Bakanı ve Başmüzakereci lik de, konuya ilişkin, "İnsanlık rehberi Kur’an’dan insan karşıtı bağnazlık ve şiddet çıkaran DEAŞ neyse, bu 300 Fransız da aynı." ifadesini kullandı.

Bu manifestoyu Kuran-ı Kerim'in içeriğinin değiştirilmesi çağrısı olarak algılayan Müslüman topluluklar büyük tepki gösterdi.

"DEAŞ neyse 300 Fransız da o!"
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik de, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, aralarında eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçinin "şiddet ve Yahudi düşmanlığını yaydığını" öne sürerek Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını istemelerine tepki gösterdi.

'Entellektüel barbarlığın en çarpıcı örneği'
Çelik, "Entelektüel şiddetin ve barbarlığın en çarpıcı örneği bu. Bu kişiler kim olurlarsa olsunlar ve şimdiye kadar neyi savunmuş olurlarsa olsunlar, bağnazlık tarihinin ilk sırasına yazılacaklar. Barbarlık modern dünyanın ortasına entelektüel ve siyasi sıfatlarla yerleşiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu kişilerin "barbar ve ahlak dışı" taleple terör örgütü DEAŞ'ın ideolojik akrabalığına kayıt yaptırdıklarını ilan ettiklerini belirten Çelik, "DEAŞ’ın en yakın ideolojik akrabası olduklarını ancak bu şekilde anlatabilirlerdi. Ancak siyasal psikiyatrinin konusu olacak bu yaklaşım, Avrupa’nın ortasında nasıl bir barbarlığın yükseldiğini, en az DEAŞ kadar tehlikeli bu zihniyetin kendisini nasıl bazı kavramların arkasına sakladığını ifşa ediyor." ifadelerini kullandı.

Çelik, "DEAŞ'ın aleni akrabalarını" tespit etmenin kolay olduğunu vurgulayarak, "Asıl böyle entelektüel ve siyasi görünüm arkasındakiler çok tehlikeli. Sözde şiddet karşıtı görünüp yaklaşımlarıyla bağnaz ve şiddete tapan zihniyet bu. İnsanlık rehberi Kur’an’dan insan karşıtı bağnazlık ve şiddet çıkaran DEAŞ neyse, bu 300 Fransız da aynı." mesajını paylaştı.

http://www.enpolitik.com/haber/162470/deas-neyse-300-fransiz-da-o.html

Sizin Yorumunuz:

*
*