Gül sessizliğini bozdu: Gerçek değil!

Medyada çokça yer alan 'Orgeneral Akar'ın, Gül'ü ziyaret ederek, adaylığını çekmesini istediği' iddialarına Abdullah Gül'den cevap geldi.
Eklenme Tarihi: 04.05.2018 14:09:53 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2018 14:12:52

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hulusi Akar ve İbrahim Kalın'ın ofisini ziyaretiyle ilgili konuştu, "Böyle bir ziyaret oldu. Herkesin gözü önünde, gündüz vakti oldu. Gizli kapaklı değil. Söylendiği gibi, tehdit, empoze veya saygısızlık söz konusu değil. Bunun bilinmesini isterim. Ofisimde oldu" dedi.

Edinilen bilgiye göre Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 24 Nisan 2018’de İstanbul’da 3. Kolordu Karargahı’nı ziyaret etmesinin ardından Abdullah Gül’ü de ziyaret etti. Görüşmenin, Gül’ün 3. Kolordu Karargahı’nın bitişiğinde bulunan ofisinde gerçekleştiği belirtiliyor.Ziyarette o sırada İstanbul’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da hazır bulunduğu bilgisi edinildi.

Kaynaklar, söz konusu görüşmenin, basında yer alan bazı iddiaların aksine, 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün evinde değil, ofisinde gerçekleştiğine belirttiler. Nezaket ziyaretiyle ilgili olarak ileri sürülen baskı, tehdit ve şantaj şeklindeki iddiaların, gerçekle hiçbir alakası bulunmadığı ifade edildi.

kaynak: bolgegundem.com

http://www.enpolitik.com/haber/162429/gul-sessizligini-bozdu-gercek-degil.html

Sizin Yorumunuz:

*
*