Ve CHP'nin adayı Muharrem İnce

CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce oldu.
Eklenme Tarihi: 04.05.2018 11:04:05 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2018 11:05:39

110 milletvekilinin katıldığı CHP'nin kapalı grup toplantısında Muharrem İnce oybirliğiyle cumhurbaşkanı adayı olarak belirlendi.

CHP grubu bütün milletvekillerinin oylarıyla Muharrem İnce'nin adaylığı için karar aldı.

Bugün saat 10:00'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nunda düzenleyeceği şölen öncesi aday olduğu kesinleşen Muharrem İnce'nin dün geceden beri bastırılan afişleri ve seçim arabalarına yapıştırılan fotoğrafları sosyal medyaya düşmüştü. Açıklamaya birkaç saat kala ise İnce'nin afişleri Ankara'da asılmaya başlanmıştı.

İnce, twitterda yaptığı paylaşımda ise, bir fotoğraf yayınlayarak 'Biz hazırız' demişti.

CHP TBMM Grubu, 24 Haziran'da yapılacak seçimde partinin cumhurbaşkanı adayının Yalova Milletvekili Muharrem İnce olmasına oy birliğiyle karar verdi.

CHP TBMM Grubu, partinin cumhurbaşkanı aday tanıtım toplantısı öncesinde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Litai Otel'de toplandı.
Basına kapalı toplantı yaklaşık yarım saat sürdü.  Toplantıda Muharrem İnce'nin oy birliğiyle partinin cumhurbaşkanı adayı olmasına karar verildi.  Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan İnce, "Her şey çok güzel olacak" ifadesini kullandı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, "Ben dün mesajı vermiştim. Zamanı gelince demiştim. Siz anlamadınız. Gel- İnce olarak anlamanız gerekiyordu" diye konuştu

İlk açıklama: Muharrem gel buraya bakalım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ilk açıklamasında ''Tarih yazacağız'' dedi.  CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu toplantının ardından Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'na geldi.  Salona önce gelen İnce ile Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu partilileri selamladı.

"İzmir'in dağlarında çiçekler açar" marşı ile kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, "25 Haziran'da sadece İzmir'in dağlarında değil, Türkiye'nin bütün dağlarında çiçekler açacak." dedi.

Tüm seçmenlerden bir bayram havası içerisinde sandığa gitmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, 25 Haziran'da güzel günler göreceklerini söyledi.

Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, bir öğretmenin Türkiye'nin sorunlarını çözmeye talip olduğunu belirterek İnce'yi kürsüye davet etti.  Kılıçdaroğlu "Muharrem gel bakalım buraya" dedi.

Kılıçdaroğlu, İnce'nin cumhurbaşkanı adayları olduğunu açıkladı.

Daha sonra söz alan İnce, tüm kesimleri kucaklayacağını belirterek, tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağını söyledi ve parti rozetini Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na teslim etti.

"80 milyonun cumhurbaşkanı olacağı için ona Türk bayrağı rozeti takıyorum" diyen Kılıçdaroğlu, İnce'nin yakasına Türk bayrağı rozeti taktı.

'Allah'ın izni, milletin isteğiyle'

Sahneye gelerek Kılıçdaroğlu ile selamlaşan Muharrem İnce, "Allah'ın izni, milletin isteğiyle 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı olacağım. Sadece CHP'lilerin değil, 80 milyonun herkesin, AK Partililerin, HDP'lilerin, MHP'lilerin, Saadet Partililerin herkesi Cumhurbaşkanı olacağım" dedi.

http://www.enpolitik.com/haber/162421/ve-chpnin-adayi-muharrem-ince.html

Sizin Yorumunuz:

*
*