BBP resmen Cumhur ittifakına katıldı

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu cumhur ittifakına bir parti daha katıldı. AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Büyük Birlik Partisi'nin AK Parti listelerinden seçime gireceğini açıkladı.
Eklenme Tarihi: 03.05.2018 14:41:42 - Güncellenme Tarihi: 03.05.2018 15:01:43

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ile Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri Üzeyir Tunç açıklama yaptı.

Ünal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İttifakların ve mutabakatların önünü yasal düzenlemelerle açtık. Hülle yapılmasın, millet iradesi üzerinden pazarlıklar yapılmasın. Bu süreç gösterdi ki hem cumhurbaşkanı adayı gösterme sürecinde hem sonra bazı siyasi partiler alışkanlıklarını ortaya koydukları pespayelik ortada. Milletin gözü önünde cereyan etmeyen ittifaklar masa başı pazarlık olarak okunur. Millet iradesi üzerinden yapılan pazarlıkları siyasi ahlakın parçası olarak görmüyoruz. Cumhur İttifakı bu milletin temsilcisidir ve lideri milletin adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır."

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç ise "Kurullarımız AK Parti listelerinden seçime girme kararı verdi. Biz de bu kararı AK Parti'ye ilettik. Uygun karşıladılar, seçime AK Parti listelerinden gireceğiz" dedi.

CHP'nin adayı

Ünal, hala adayını açıklamamış olan muhalefete ilişkin ise, "Biz şu anda kendi ittifaklarımızı oluşturuyoruz. Seçime yönelik hazırlıklarımızı yapıyoruz. Son 15 günde ana muhalefet kanadında olup bitenler, cumhurbaşkanlığı adayı gösterme, milletvekili gönderme... Türkiye'nin gündemini ve siyasetini rehin almaya hakları yok. Bizim sorumluluklarımız var, Türkiye'ye dair hayallerimiz var. Biz bunlarla ilgiliyiz" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 100 bin imza ile FETÖ adaylarının seçime girebileceğine ilişkin konuşmasına da değinen Ünal,  "Bu konuda Sayın Bahçeli'nin hassasiyetine katılıyoruz." ifadelerini kullandı. 

http://www.enpolitik.com/haber/162400/bbp-resmen-cumhur-ittifakina-katildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*