Salı demişlerdi: CHP adayını açıklamadı

Erken seçim kararı ile seçime 'hazırlıksız' yakalandı izlenimi veren CHP'de karar sonrası hareketlilik bitmedi ancak Salı günü açıklanacağı belirtilen Cumhurbaşkanı aday ismi, bugün de açıklanmadı.
Eklenme Tarihi: 24.04.2018 20:22:45 - Güncellenme Tarihi: 24.04.2018 20:24:18

Günlerdir gündem haline gelen CHP'nin adayı konusunda partililer Salı günü açıklanacak açıklamasını yaparken, Salı günü yani bugün de CHP adayını açıklamadı.

Kamuoyunda meraktan öte 'bıkkınlık' uyandırmaya başlayan CHP'nin aday serüveninde bugün de sonuç çıkmadı. Sosyal medyada CHP'nin adayları üzerinden günlerdir yürütülen tartışma bugün ilgi uyandırmazken, sosyal medya Bülent Arınç ve Erdoğan görüşmesini konuştu. Abdullah Gül'ün olası adaylığı da yine gündemin en dikkat çekici başlıkları oldu.

CHP'den Kılıçdaroğlu'na tam yetki

CHP Parti Meclisi (PM) bugün 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi nedeniyle olağanüstü toplandı. Toplantı sonrası Bülent Tezcan, şu bilgileri verdi:

"-Parti Meclisi'nde en geniş ittifak modelinin hayata geçirilmesi gerektiği konusunda mutabakat oluştu. Siyasi ittifak görüşmelerinin yürütülmesi ve gerekli her türlü kararın alınması konusunda Kılıçdaroğlu’na oy birliğiyle tam yetki verdi. Milletvekilliği adaylığı için müracaatlar 30 Nisan başlayacak. 7 Mayıs’a kadar devam edecek.

-Parti Meclisimiz isimler üzerinde sürece zarar verecek bir değerlendirme yapmaktan kaçınmaktadır. Devam eden ittifak görüşmeleri vardır. İsimler noktasında özel tartışma açılmamıştır.

-Parti Meclisi'nin konuya ne kadar duyarlı yaklaştığının da sevindirici bir işaretidir.

-Aday saptama sürecinde, ismin bir gün önce ya da bir gün sonra saptanması kampanyanın yürütülmesiyle de ilgili bir konudur. En uygun sürede Cumhurbaşkanı adayımız açıklanacaktır.

-Şu aday olmalı, şu aday olmamalı diye bu süreci rezerve eden herhangi bir görüş oluşmamıştır. Parti Meclisi'miz Genel Başkan'a sonuç alacak kombinasyonu yapma konusunda da geniş bir yetki vermiştir.

http://www.enpolitik.com/haber/162158/sali-demislerdi-chp-adayini-aciklamadi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*