"Olayların suçlusu Tolga Zengin'dir"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, barkovizyonda maçla ilgili görüntüler yayınlayarak basın toplantısı düzenlediler.
Eklenme Tarihi: 24.04.2018 15:12:25 - Güncellenme Tarihi: 24.04.2018 15:12:25

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Ülker Stadyumu'nda basın toplantısı düzenliyor. Olaylı Beşiktaş derbisiyle ilgili konuşan ikilinin sözleri şöyle:

Toplantı barkovizyonda maçla ilgili yayınlarla başladı.

"Beşiktaş hükmen mağlup olmalıdır"

Konuşmaya ilk başlayan Şekip Mosturoğlu, Aykut Kocaman'ın iyi niyetli davrandığını ifade ederek, ”Olay tamamen Tolga Zengin’in bir taraftarla göz göze gelmesiyle başlıyor. Oğuzhan da teşvik ediyor. Bu kadar açık bir görüntü. Medya olayı bambaşka bir olay gibi sunmaya çalışıyor. Üç yalanın hangisi bu görüntülerde var.

Beşiktaş sahadan çekilmiştir, hükmen 3-0 mağlup olmalıdır. Mete Kalkavan, Beşiktaş’ın sahadan çekildiğini görüyor. Şenol Güneş’in ardından giderek ismen Şenol hocayı geri çağırıyor. Bu kadar açık. Kalkavan durumu kurtarmak için maddeye uygun olmayan bir harekette bulunarak maçı tatil ediyor.” şekilde konuştu.

Mete Kalkavan ‘misafir takım teknik direktörünün aldığı darbeden olayı tatil ettim’ diyor. Peki Mete Kalkavan bunu nereden tespit ediyor? Raporunda ‘Vahap Şimşek’ten misafir takım teknik direktörünün başına 5 dikiş atıldığını öğrendik’ diyor”

“Vahap Şimşek’in raporuna baktığımızda Şenol Güneş’in kafasına dikiş atıldığını ve hastaneye kaldırıldığını görmemiş ve bunu Mete Kalkavan’a rapor etmemiş bile. Raporlar esas alınacaksa müsabaka temsilcisi Şenol Güneş’in başına dikiş atıldığını görmemiş. UEFA’nın bu konuyu soruşturduğu yönünde haberler var. Bu bizim daha önce 3 Temmuz döneminde de gördüğümüz UEFA sopasıdır. FETÖ aleti olan bu tip iletişimin bir son bulması gerekir. Şenol Güneş’in kamuoyuna gösterilen derin filozofik yapısı dışındaki yüzünü de göstermek istiyorum.”

”48 aylık maaş farkını talep etti”

Şenol Güneş’in açıklamaları hakkında da konuşan Şekip Mosturoğlu: “Şenol Güneş, TFF’den alacağı parayla ilgili biz tutsakken bir iddia ortaya atmıştı. Hafta sonunda da aynı iddiayı gündeme getirdi. Kamuoyunu kandırabilir ama bizi kandıramaz.”

“Şenol hoca paraya farklı bir değer veriyor. Bahsettiği konu TFF’nin sözleşmesini feshetmesi sonrası Şenol Güneş’in alacakları için açtığı davayla ilgili. Noterden 3 defa evrak değiştirdiğimi söylüyor. Benim nasıl bir gücüm varmış açıklasın. Eğer açıklarsa ona göre hukuki haklarımı kullanacağım. Paraya değer vermeyen, TFF’de hakkını bırakan hocam, 48 aylık maaş farkını talep etti. Tahkim Kurulu da bunu reddetti.”

”Tolga Zengin'i dava edeceğiz”

Beşiktaş-Fenerbahçe maçında Van Persie dil çıkartı ve Şafak bey suç duyurusunda bulundu. Savcılıkta ifade verirken yanındaydım. Bu iş için bir savcılık başvurusu yapmayız. Bu olayların başlamasını sağlayan kişi Tolga Zengin’dir. Biz uğradığımız maddi zararların tazmini için Tolga Zengin’i dava edeceğiz.

"Şenol Güneş bir tiyatro oynamıştır"

Aziz Yıldırım: “1995-96 yılıydı. Trabzon’da Otto Baric’in sırtına taş geldi ve o da yere düştü. Sonra Fenerbahçe takımı sahadan ayrıldı. O gün Fenerbahçe hükmen mağlup sayıldı, 1 yıl ceza aldı. Cezamızı çektik. Otto Baric’e o gün Türk medyası her türlü hakareti, her türlü suçlamayı yaptı. Şenol Güneş, televizyonlarda ‘Yandım Allah’ gibisinden, herkesi suçlayacak açıklamalar yaptı. Perşembe günü burada, sayın Güneş bir tiyatro oynamıştır.”

Bordo giyiyor, tahrik ediyor!

”Şenol Güneş, Beşiktaş’ın başında Fenerbahçe ile maça geliyor. Bordo kravat takıyor. Bordo giyiniyor. Tahrik etmeye çalışıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bu olayda kumpas vardır.

Beşiktaş, Fenerbahçe’yi provoke etmeye çalıştı. Görüntüleri gördük. Tolga Zengin, Trabzonlu. Şenol Güneş, Trabzonlu. Mustafa Pektemek, Trabzonlu. 1995-96 ve 2010-11 sezonlarındaki şampiyonluğu alamamalarının acısını, her platformda Fenerbahçe’den çıkarmaya çalışmaktalar.

"Oyuncunun gıtlağını sıkar birşey denmez"

“Şenol Güneş, Bursa’dayken açıklama yapıyor ‘Buranın havası temiz’ diye, sonra Beşiktaş’a geliyor. Fenerbahçe neyse Beşiktaş da odur. Biz de onlar kadar temiziz. Trabzon’da otobüs kurşunlandı. 40 kişiyi öldürmek için kurşunlandı otobüs. Faili bizim için belli. Bugüne kadar aydınlanması için Türk kamuoyu ne yapmıştır? Biz uğraşıyoruz ama böyle çözülmüyor. Neden basın üzerine gitmez? Çünkü Fenerbahçe. Şenol Güneş, hakeme küfreder bir şey denmez, oyuncunun gırtlağını sıkar bir şey denmez, sonra filozof gibi davranır ama ‘Ben yapmadım’ der. Herkes bunu normal karşılar. Konu Fenerbahçe olduğunda ‘milat’ kelimesi her seferinde geçerli…”

“Bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum. Koltuk atılmadı. Peruk, çakmak ve para atılmıştır. Bunun dışında olayı büyütmek yanlıştır. Arkadaşlarım ve hocam söyledikleri şekilde yarım kalan maçın oynanmasını arzu ediyorlar. Ben de kurallar gereği hükmen mağlup şekilde tecil etmesi gerektiğini söylüyorum."

Kaynak: skor.sozcu.com.tr

http://www.enpolitik.com/haber/162146/olaylarin-suclusu-tolga-zengindir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

Yilmazz
24.04.2018 20:06
Hepsi besiktasa iftira. Baktilar maglup sayilacaklar ,biz bunlara nasil iftira atariz diye dusunup duruyorlar.kesinlikle tolga zenginin orada hic bir goz temasi olmadi