Muhasebeci Kenan eleştirilere kızdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, cumhurbaşkanlığına adaylığını ilan etmesinin ardından alay konusu haline geldi.
Eklenme Tarihi: 21.04.2018 13:41:41 - Güncellenme Tarihi: 07.04.2020 16:13:28

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde cumhurbaşkanlığına aday olduğunu söylemişti. Bu açıklamaların ardından Yılmaz, espri konusu haline geldi.

Bugün kendisini eleştirenlere yanıt veren Yılmaz, "Bu işin ciddiyetini anlamayanlar, işi sulandıranlar var." dedi.

Öztürk Yılmaz twitter hesabından şu açıklamalarda bulundu:

"İşi sulandırdılar..."
"Değerli kardeşlerim, Çok kritik bir sürece girdik. Dün yaptığım adaylık açıklamamın ardından işin ciddiyetini anlamayanlar veya işi sulandıranlar şunu çok iyi bilmelidirler ki; 24 Haziran?da yapılacak seçimlerde, CHP?nin adayı, demokrasiyi geri getirmek sorumluluğuyla yollara düşecektir.

"Sorumluluk ağır ve ciddidir"
Bu süreçte yüklenilen sorumluluk, bu kadar ağır ve ciddidir! Bu seçimin telafisi yoktur, sandıkta demokrasi ve cumhuriyet oylanacaktır ve bu iki şeyin telafisi yoktur!

Bu ülke meselesi. Ben de gövdemi taşın altına koyuyorum. Mesele kazanabilmektir. Partim tarafından aday yapılmam halinde yüklenip alacağımızdan eminim.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki açıklamam üzerine dün ve bugün halkımızdan inanılmaz bir destek alıyorum. Yürekten teşekkür ediyorum.

"Ciddi bir alternatif sundum"
Bu arada yaptığım açıklamayı tam okumadan sanki partimden ayrı kendi başıma aday olacakmışım şeklinde yanlış anlayanlar da olmuş. Böyle olmadığı ve olamayacağı açık. Ben görevimi yaptım ve ciddi bir alternatif sundum.

Herşeyin hayırlısı. Bu saatten sonra partimizin vereceği karar esas olacaktır ve hepimiz ona uyacağız. Umudun ışığı sönmez."

 

Kaynak: ensonhaber.com

http://www.enpolitik.com/haber/162067/muhasebeci-kenan-elestirilere-kizdi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*