Bahçeli'nin çağrısına hükümetten ilk yanıt!

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında, erken seçim çağrısı yaparak, "Türkiye'nin bu şartlar altında seçim için 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir" dedi.
Eklenme Tarihi: 17.04.2018 11:34:07 - Güncellenme Tarihi: 17.04.2018 11:38:30

Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında, "Türkiye'nin bu şartlar altında seçim için 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli grup toplantısında şunları söyledi: "Önümüzde ülkemiz ve milletimiz aleyhine olabilecek bir siyasi gündem ve seçim süreçleri vardır. Bunu telafi etmek, lazım gelen önlemleri sorumluluk ve şuurla almak siyaset kurumunun ana görevi olmalıdır.

Bilinmelidir ki, gerekli uyum yaslarının süratle çıkarılmasının akabinde, MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır.

Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur: 26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul en akılcı men demokratik yoldur."

Hükümetten yanıt

Hükümet kanalından yapılan açıklamada söz konusu talebin yetkili makamlarca değerlendirileceğini kaydetti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, talebin yetkili makamlarca değerlendirileceğini belirtti.

http://www.enpolitik.com/haber/161948/bahcelinin-cagrisina-hukumetten-ilk-yanit.html

Sizin Yorumunuz:

*
*