Sosyal medyada "SavaşaHayır" kampanyası

ABD, İngiltere ve Fransa'nın, Suriye'nin yaptığı iddia edilen kimyasal saldırı sonrası Suriye'yi vurmasına sosyal medyadan 'SavaşaHayır' başlığı ile tepki geldi.
Eklenme Tarihi: 14.04.2018 11:42:31 - Güncellenme Tarihi: 14.04.2018 12:10:18

ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'nin Duma'da yaptığı iddia edilen kimyasal saldırı sonrası Suriye'ye yönelik olarak başlatığı operasyona sosyal medyadan hashtag'le tepki geldi. Sosyal medya kullanıcıları #SavaşaHayır hashtag'i ile tepkilerini gösteriyor.

Aralarında gazetecilerin de olduğu başlığa yaklaşık 15 bin tweet atılırken tweetlerden bazıları şunlar oldu: 

-Kanıtlanmamış bir kimyasal saldırı iddiası üzerinden komşumuz Suriye’ye saldırılması, emperyalizmin eski oyunu. İnsanlığın ortak aklı ve vicdanı, emperyalistlerin kanlı para iştahını ve kirli ittifaklarını da Trump’ın korkunç egosunu da yenecek. #SavaşaHayır

-Savaşı zenginler çıkarır, fakirler ölür! #SavaşaHayır

-ABD, Beşar Esad'ın kimyasal silah kullandığına yönelik kanıt bulduklarını açıkladı. Demek ki ABD saldırısı için gerekçe hazır! Biz bu filmi, Irakın işgali ve 1 milyon Müslüman'ın öldürülmesinden önce de görmüştük!
Dilerim bu kez aklıselim galip gelir... #SavaşaHayır

-Afrin operasyonuna savaş diyenler, Suriye Savaşına operasyon diyorlar :) Şaka gibi bir ülkeyiz. Ama neyseki çocukluğumuz müslüman. Yoksa ABD'den yana olmak yerine mazlumdan yana olurduk maazallah. #SavaşaHayır

-"Savaşları kapitalistler planlar, silah tüccarları organize eder,aptallar başlatır ve... masumlar ölür." #SavaşaHayır

Tweetter kullanıcıları ayrıca mühdaheleyi yerinde gören Dış işleri Bakanlığına tepki gösterdi.

Doğu Guta bölgesindeki Duma'da, geçen cumartesi gecesi gerçekleştiği iddia edilen kimyasal saldırının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın bu akşam verdiği izinle ABD ve müttefikleri Fransa ile İngiltere, Suriye'nin başkenti Şam'a hava saldırısı düzenledi. Suriye ve Rusya, saldırıları 'uluslararası hukukun ihlali' olarak nitelendirdi. Rusya ve İran'dan 'saldırıların sonuçsuz kalmayacağı' açıklamaları geldi.

http://www.enpolitik.com/haber/161879/sosyal-medyada-savasahayir-kampanyasi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*