23 Nisan'da Afrin'e anlamlı destek

Sivil Düşünce Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Afrin'e çocuk parkı hediye ederek anlamlı bir etkinliğe imza atıyor.
Eklenme Tarihi: 13.04.2018 08:15:49 - Güncellenme Tarihi: 13.04.2018 08:35:21

Sivil Düşünce Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında savaşın, göçün en çok acıttığı çocuklara tebessüm olmaya hazırlanıyor ve 10 adet çocuk parkını Afrin çocuklarına armağan ediyor.

Kilis Vali Yardımcısı Osman Uğurlu ev sahipliğinde gerçekleşecek olan park organizasyonu için derneğin bir de gönüllülere çağrısı bulunuyor. "Siz de adınıza bir park bağışlayabilirsiniz" diyen Sivil Düşünce Derneği, gönüllülerin 15 Nisan'a kadar parkları Afrin'e ulaştırabileceklerini belirtiyor.

Parklara kahraman mehmetçiğin adı veriliyor

Dernek yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, parklara Afrin şehitlerinin adıının verileceği belirtilerek, parklardan 4'ünün Eurogap, 2'sinin Doğan Balakan, 1 parkın ise Mustafa Ateş tarafından bağışlandığı duyuruldu. Geriye kalan 3 park için gönüllü bağışçı arayan dernek şöyle belirtti:

"3 park için gönüllü olabilirsiniz. 1 park bedeli 3 bin liradır. Şehit düşen kahraman mehmetçiklerimizin isimlerinin yaşatılacağı  parklar, 1 gurup, 1 salıncak, 1 tahteravalli setinden oluşmaktadır. Kahraman Türk askerlerinin ruhları şad olsun."

15 Nisan'a kadar bağışının tamamlanması beklenen parklar, 22 Nisan Gaziantep Kilis üzerinden Afrin'e gidilerek, 23 Nisan açılışlarının gerçekleştirileceği şekilde organize ediliyor.

http://www.enpolitik.com/haber/161836/23-nisanda-afrine-anlamli-destek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*