Gün sayıyorum dedi ama...

2016'da partiden ihraç edilen Ankara Bağımsız Milletvekili Nazlıaka'nın partiye dönmesi için PM'de yapılan oylamadan ret kararı çıktı. Nazlıaka'yı partiden ihraç ettiren sebep neydi? Haberimizde...
Eklenme Tarihi: 06.04.2018 18:12:51 - Güncellenme Tarihi: 06.04.2018 18:12:51

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın 2016'da ihraç edildiği CHP'ye dönmesi için Parti Meclisinde (PM) yapılan oylamadan ret kararı çıktı. Nazlıaka karar öncesi ise 'Partime dönmek için gün sayıyorum' dedi.

CHP PM, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde basına kapalı toplandı. PM'de, arasında daha önce partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın da bulunduğu 5 kişinin "bağışlama" talepleri ele alındı ve oylandı.  Edinilen bilgiye göre, gizli yapılan oylamada 17 kabul oyuna karşı 38 ret oyuyla Nazlıaka'nın "bağışlama" talebi reddedildi. Katılan üyelerden birinin ise çekimser kaldığı belirtildi.

'Gün sayıyorum' dedi ama...

Toplantı öncesi basına bir demeç veren Nazlıaka, "Tekrar CHP'li olarak çalışabilmek için gün sayıyorum. Parti Meclisi'nden olumlu bir karar çıkacağını tüm kalbimle arzu ve ümit ediyorum" demişti.

Ne olmuştu?

CHP'deki Atatürk portresi krizi Nazlıaka'nın TBMM'de bazı milletvekillerine olayı anlatmasıyla başladı. Nazlıaka bir CHP milletvekilinin ‘'Artık yeni şeyler söylemek lazım'' diyerek Atatürk portresini odasındaki duvardan indirdiğini, buna şahit olduğunu anlattı. Nazlıaka, CHP Yüksek Disiplin Kurulunca, Mart 2016'da "bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resminin indirildiği" iddiasıyla başlayan tartışmalar sonucunda partiden oy çokluğu ile ihraç edilmişti. Vekil Nazlıaka, dost meclisinde dile getirdiğini belirttiği bir konuşmanın basına yanlış servis edildiğini söylemiş, mevzuya konu gazeteciyi ise dava etmişti.


üm.

http://www.enpolitik.com/haber/161675/gun-sayiyorum-dedi-ama.html

Sizin Yorumunuz:

*
*