Türkiye'nin AB Zirvesi hazırlığı

26 Mart'ta Varna'da düzenlenecek Türkiye- AB Zirvesi öncesinde AB Bakanı Ömer Çelik ve Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye'nin AB Zirvesi hazırlığı
Advert

 Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzareci Ömer Çelik'in ev sahipliğinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla Bulgaristan'da düzenlenecek Türkiye-AB Zirvesi öncesi hazırlık toplantısı yapıldı. 

Bulgaristan'ın Varna şehrinde 26 Mart'ta toplanacak Türkiye-AB Zirvesi öncesinde AB Bakanlığında hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.  Toplantıya Çelik ve Çavuşoğlu'na ilaveten her iki bakanlığın müsteşar, müsteşar yardımcısı ve ilgili birimlerin üst düzey bürokratları katıldı.

Toplantıda, zirvede ele alınacak konular ve izlenecek yol haritası gündeme geldi. 

Türkiye-AB Zirvesi 

Türkiye-AB Zirvesi, Bulgaristan'ın AB Konseyi Dönem Başkanlığı'nda 26 Mart'ta Varna'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in liderliğinde gerçekleşecek.

Zirvede Türkiye-AB ilişkileri başta olmak üzere ekonomi, ticaret, güvenlik, terörle mücadele, dış politika gibi konular ile Filistin, Balkanlar, Suriye, Arakan, Irak, Libya gibi bölgesel meseleler ele alınacak.

türkiye ab abzirvesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500