Doğan Medya'nın satışı: Taraflardan açıklama

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın Demirören Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı için anlaştığı bildirildi.
Eklenme Tarihi: 22.03.2018 08:24:13 - Güncellenme Tarihi: 22.03.2018 09:14:03

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın Demirören Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı için anlaştığı bildirildi.

Reuters'a konuşan Demirören Holding'den bir yetkili satış için el sıkışıldığını doğruladı. Türkiye'nin en büyük medya grubu olan Doğan Medya Grubu 2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerini de Demirören Holding'e satmıştı.

Doğan Medya Grubu bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk gibi yayın organları bulunuyor.

Doğan Holding, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren ortaklıklarının borçların arındırılmasıyla 890 milyon dolar bedelle Demirören Holding'e satılması için görüşmelere başlandığını bildirdi.

KAP'a yapılan açıklama

Konuya ilişkin Doğan Holding'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Şirketimizin aralarında Yaysat, Posta, Fanatik, DHA, Doğan TV Holding, Kanal D, CNN Türk, Hürriyet ve D Smart'ın da bulunduğu, yazılı ve görsel medya bölümünde faaliyet gösteren doğrudan ve dolaylı bağlı ortaklıklarımızdan önemli bir kısmının sermayelerinde sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.1 milyar dolar işletme değerinden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890 milyon dolar hisse değeri üzerinden, Demirören Holding ile görüşmelere başlanmıştır."

Doğan Medya Grubu'nun tamamen el değiştireceği haberi sosyal medyada geniş yankı bulurken, muhalefet ve muhalif gazeteciler satış haberini sert bir -dille eleştirdi.

KAP nedir?

KAP’ın açılımı Kamu Aydınlatma Platformu’dur. tüm kesimlerin doğru, anlaşılır, tam bilgiye, internet üzerinden eş anlı ve düşük maliyetle erişebilmelerine imkan tanımaktadır. KAP, sermaye piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik sistemdir.

http://www.enpolitik.com/haber/161247/dogan-medyanin-satisi-taraflardan-aciklama.html

Sizin Yorumunuz:

*
*