MHP'li bürokrat Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti

Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti.
Eklenme Tarihi: 21.03.2018 08:54:31 - Güncellenme Tarihi: 21.03.2018 10:46:24

 Eski büyükelçi ve milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatına gözlerini yumdu. 

Başkent Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Torgay, kronik bir hastalıkla mücadele eden eski diplomat ve milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı'nın, bütün tedavi yöntemleri eksiksiz uygulanmasına rağmen bugün saat 08.10'da vefat ettiğini belirtti.

Torgay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bölükbaşı'nın uzun yıllar önce tanısı konmuş kronik bir hastalıkla mücadele ettiğini söyledi.

Bölükbaşı'nın ağır tedaviler uygulandığı sırada bile görevi ve işlerini eksiksiz olarak yerine getirdiğini ifade eden Torgay, "Kronik bir hastalıkla mücadele içerisindeydi. Tıbbın bütün tedavi yöntemleri eksiksiz olarak kendisine uygulanmasına rağmen özellikle son 48 saatte çok hızlı bir şekilde durumu ağırlaştı. Bugün sabah saat 08.10'da da kendisini kaybettik." dedi.

Prof. Dr. Torgay, bir gazetecinin, "Kanser tedavisi gördüğü söyleniyor. Tam rahatsızlığı nedir?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Kanser tedavisi görüyordu gerçekten. Uzunca bir süre önce tanısı konmuş bir hastalık. Tanı konduğu zaman bile problemleri son derece yaygındı. Ama buna rağmen bu dönemi son derece iyi geçirdi. Bütün tedaviler eksiksiz uygulanmasına rağmen maalesef bazı şeylerin önüne geçmek mümkün olamıyor."

Torgay, Bölükbaşı'nın ailesine ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Deniz Bölükbaşı kimdir?

25 Ekim 1949'da Ankara'da doğan Deniz Bölükbaşı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra girdiği Dışişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptı. Deniz Bölükbaşı, ardından Atina ve Bonn Büyükelçilikleri'nde Elçi Müsteşarlığı görevlerinde bulundu, Lizbon Büyükelçisi olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Başbakan Yardımcısı Dış Politika Başdanışmanlığına atandı. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu. 23. Dönem'de Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi oldu. 1 Mart tezkeresi sürecinde Türkiye tarafının en üst düzey diplomatik temsilcisi olan Bölükbaşı, ABD ile müzakereleri yürüten isimdi.

Siyasi Hayatı


2002 seçimlerinde olduğu gibi, 2007 seçimlerinde de Milliyetçi Hareket Partisi tarafından milletvekili adayı olarak gösterilmiştir. Ankara 2. bölge 1. sıradan milletvekili olmaya hak kazanmıştır. MHP Merkez Yönetim Kuruluna girmiş ve ilk MYK toplantısında Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmişti. Bölükbaşı, evli ve iki çocuk babasıydı. 

http://www.enpolitik.com/haber/161217/mhpli-burokrat-deniz-bolukbasi-hayatini-kaybetti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*