"Türkiye doğru bildiği yolda ilerlemeye devam edecektir"

ABD Dıişleri Bakanlığı'nın "Afrin operasyonunun amacını hala idrak edemedik" açıklamasına Bekir Bozdağ'dan yanıt geldi. Bozdağ, "Türkiye doğru bildiği yolda ilerlemeye devam edecektir." dedi.
Eklenme Tarihi: 20.03.2018 08:28:11 - Güncellenme Tarihi: 20.03.2018 08:28:11

ABD Dışişleri Bakanlığı, Afrinden gelen haberlerle ilgili ciddi endişeleri olduğunu aynı zamanda ABD'nin harekatın amacını hala idrak edmediği yönünde açıklamalar geldi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise ABD'nin bu açıklamalarına yönelik, "Açıklamaları göstermektedir ki ABD Zeytin Dalı Harekatı’nın mahiyetini hala ya anlamamış ya da anlamak istememektedir." dedi.

"Sivillere zarar verilmemiştir"
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, şunları kaydetti:

"Zeytin Dalı Harekatı masum sivillere veya Kürtlere karşı bir harekat değildir; terör örgütlerine karşı bir harekattır. Harekatta sivillere zarar verilmemiş; su, gıda, ilaç ve benzeri ihtiyaçlara erişimine engel olunmamıştır."

"Bu iddia temelsiz ve yalandır"
Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı’nın DEAŞ ile mücadeleyi zayıflattığı iddiasının temelsiz ve yalan olduğunu belirtti.

"Türkiye bildiği doğru yolda ilerlemeye devam edecek"
Türkiye'nin sivillere zarar vermeden, yerleşim yerlerini yakıp yıkmadan bir askeri harekatı başarıyla yürüttüğünü vurgulayan Bozdağ, "Türkiye’yi takdir etmesi gerekenlerin; hala yalan ve yanlış bilgilerle algı oluşturmaya çalışmaları Türkiye düşmanlığıdır. Türkiye kınayıcının kınamasına bakmadan, kimseden de takdir beklemeden bildiği doğru yolda ilerlemeye devam edecektir." şeklinde konuştu.

http://www.enpolitik.com/haber/161181/turkiye-dogru-bildigi-yolda-ilerlemeye-devam-edecektir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*