Diyarbakır'dan acı haber

Diyarbakır'ın Dicle İlçesinde PKK 'lı teröristlerin döşediği EYP tarzı patlayıcı infilak etti 2 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.

Diyarbakır'dan acı haber
Advert

Diyarbakır'ın Dicle İlçesinde PKK 'nın patlattığı EYP tipi patlayıcı infilak etti 2 asker şehit oldu 5 asker  ise yaralandı. Diyarbakır valiliği resmi sitesinden haberi şöyle duyurdu: "

Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada (2) kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, (2)’si ağır, (3)’ü hafif olmak üzere (5) kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan arkadaşlarımızın Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesinde tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Terör örgütünün bahar ile birlikte saldırı yapma girişimlerinin süreceği düşünülürken, TSK içerde ve dışarda örgütün kritik noktalarını yok etmeye devam ediyor. 

diyarbakır lice terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500