"AK Parti'nin hamurunu bu millet yoğurmuştur"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, AK Parti'nin 2002'de başlayan bir siyasi hareket olmadığını belirterek "AK Parti, tarihin içinden gelen bir duruştur." dedi.
Eklenme Tarihi: 11.03.2018 20:49:31 - Güncellenme Tarihi: 11.03.2018 20:49:31

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Sakarya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Sakarya 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Kongrelerin siyasi partilerin değişim ve yenilenmelerini oluşturduğu, kimliklerini, kim olduklarını, hedeflerini ve amaçlarını gözden geçirdikleri etkinlikler olduğunu aktaran Ünal, "O yüzden AK Parti olarak biz bugün bir kez daha şunu yad ederek söze başlayalım. Bizim liderimizle, teşkilatımızla ve milletimizle kurduğumuz ilişki özel bir ilişkidir. Çünkü AK Parti, partilerden bir parti değildir, AK Parti'nin hamurunu bu millet yoğurmuştur." diye konuştu.

AK Parti'nin 2002'de başlayan bir siyasi hareket olmadığını dile getiren Ünal, "AK Parti, tarihin içinden gelen bir duruştur. AK Parti, bir tercihtir. AK Parti, bu topraklarda insanlığın, merhametin kalbi olan ve insanlığın üzerinde yükseldiği değerlerin adıdır. O yüzden bizim kongrelerimizin bir anlamı, ruhu ve kalbi vardır." ifadelerini kullandı.

Yazıcı: İlkeli duruşumuzu hiç bozmadık

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da kongrelerde, teşkilatların, beşeri kaynakların hedeflere daha etkin, süratli, kaliteli üretim yapmak üzere 2023, 2053 ve 2071 Türkiye'sini inşa etme hazırlıklarını hep birlikte sürdürdüklerini anlattı.

AK Parti'nin muhafazakar, demokrat, yerli ve milli bir parti olduğunu belirten Yazıcı, şunları söyledi:

"Bu ilkeli duruşumuzu hiç bozmadık ve bozdurmadık. Bizim tarihimiz, her 10 yılda bir darbeler tarihidir. Her 10 yılda bir yaşamışız. Son ikisini bir yana bırakalım, bütün darbeler amacına ulaşmıştır. Toplumsal hayatımızda derin yaralara yer açanlardan biri de 28 Şubat post modern darbesidir. 2007 ve 15 Temmuz darbe teşebbüsü önlenen darbelerdir. Tarihimizin en alçak darbe teşebbüsünü 15 Temmuz 2016'da gördük. Bu millette ait topu, tüfeği, tankı millete doğrultmuş alçak darbecilerle karşılaştık. Dik duran milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla coşan milletimiz, akşam başlayan darbeyi sabah olmadan önleyen bir millettir. İki darbe teşebbüsü AK Parti ve aziz milletimiz tarafından önlenmiştir."

http://www.enpolitik.com/haber/160889/ak-partinin-hamurunu-bu-millet-yogurmustur.html

Sizin Yorumunuz:

*
*