Google’ı Abdülhamid mi Buldu?

Kütahya’da düzenlenen “Vefatının 100. Yılında Ulu Hakan 2. Abdülhamid Han Konferansı”nda herkesi şaşırtacak garip bir olay yaşandı. Konuşmacılar arasında yer alan Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Sultan Abdülhamid ile ilgili yaptığı yorumlarla gündeme oturdu.
Eklenme Tarihi: 23.02.2018 15:33:31 - Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 15:44:22

Konuşmacılar arasında yer alan Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Sultan Abdülhamid ile ilgili yaptığı yorumlarla gündeme oturdu.

Sofuoğlu, Osmanlı’nın bıraktığı tertemiz mirasın hibe edildiğini söyleyerek yeni nesli eleştirirken Google’ı Sultan 2.Abdülhamid’in bulduğunu iddia etti.

Abdülhamid’i anlamanın bugünü anlamak olduğunu dile getiren profesör, Google ve Sultan Abdülhamid ile ilgili değişik bir bakış açısında bulundu.

“Google’ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han’dır. Gidemiyor, ulaşım imkânları yok, gitse sorun olacak payitahtta. Ne yapıyor? Fotoğrafını çektiriyor, izliyor. Oradan bir şey üretiyor. Google’ın ilk mucidi bu anlamda Sultan Abdülhamid Han’dır. “

Bu açıklama sosyal medyada oldukça ilgi gördü. Konuyla ilgili birçok farklı görüş ve yorum dile getirildi.

Sizce Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun bakış açısı doğru mu? Google’ı gerçekten de Sultan Abdülhamid mi buldu?

KAYNAK: ÖZÇEKİM

http://www.enpolitik.com/haber/160046/googlei-abdulhamid-mi-buldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*