Başbakan Binali Yıldırım, Merkel ile görüşecek

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım ile Almanya Başbakanı Merkel'in görüşeceği bildirildi.
Eklenme Tarihi: 15.02.2018 08:27:18 - Güncellenme Tarihi: 15.02.2018 08:27:18

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım ile Almanya Başbakanı Merkel'in görüşeceği bildirildi.
Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Berlin'de görüşeceğine işaret eden Yıldırım, görüşmede tüm konuların ele alınacağını söyledi.

"Almanya ile yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi"
Başbakan Yıldırım, Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da genişletilmesi gerektiğini vurgulayarak, ''Şimdi yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi. Böyle düşünüyorum. Şansölye Merkel ile sansürsüz her konuda konuşacağımızı tasarlıyorum. Biz şunu söylüyoruz; Almanya Avrupa’nın omurgası. Türkiye bölgenin omurgası. Bundan dolayı Avrupa ve Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkiler sadece AB-Türkiye ile değil, 4 milyon Türk kökenli için de önemli. Yeni bir sayfa açalım. Geçmişi unutalım, geleceğe bakalım ve ilişkileri daha da genişletelim.​" değerlendirmesinde bulundu.

Görüşmede, Almanya ile ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye ve bölgedeki gelişmeler ile terörle mücadele gibi iki ülkenin ortak gündeminde yer alan bölgesel ve uluslararası meseleler ele alınacak.

http://www.enpolitik.com/haber/159532/basbakan-binali-yildirim-merkel-ile-gorusecek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*