Almanya'dan terör örgütü PKK'ya kötü haber!

Bölücü terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki faaliyetleri Türkiye'de büyük rahatsızlığa neden olurken Almanya'dan bu kez şaşırtan bir karar haberi geldi. Alınan bilgilere göre Köln Emniyet Teşkilatı terör örgütü sempatizanlarının Zeytin Dalı Harekatı'nı bahane ederek planladıkları gösterileri yasakladı
Eklenme Tarihi: 14.02.2018 23:21:18 - Güncellenme Tarihi: 14.02.2018 23:26:01

Almanya'da sık sık gösteri düzenleyen ve terör örgütü PKK'ya yakın kuruluşların çatı örgütü olan Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi'ne (NAV-DEM) bundan sonra gösteri izin verilmeyeceği açıklandı.

Köln Emniyet Teşkilatı, NAV-DEM'in Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı bahane ederek yarın Köln ve Leverkusen kentlerinde yapmak istediği iki gösterinin de yasaklandığını duyurdu.

Gösterilerin yasaklamasına gerekçe olarak, Almanya'da terör örgütü kabul edilen PKK'nın yasaklı sembollerinin ve terör örgütü liderinin posterlerinin taşınması ve bundan sonraki gösterilerde de taşınarak suç işleme ihtimalinin yüksek oluşu gösterildi.

NAV-DEM'in geçen cumartesi günü Köln'de yapmak istediği gösteriye de izin verilmemişti.

NAV-DEM'in 27 Ocak tarihinde Köln'de düzenlediği protesto gösterileri, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterleri ile yasaklı PKK paçavralarının açılması sonucu durdurulmuş, ardından gösteri yasa dışı ilan edilerek dağıtılmıştı.

Yine NAV-DEM'in 4 Kasım 2017'de Düsseldorf'ta düzenlediği gösteri  benzer gerekçeyle durdurulmuş, terör örgütü yandaşları taşkınlık çıkararak polisle çatışmıştı.

http://www.enpolitik.com/haber/159528/almanyadan-teror-orgutu-pkkya-kotu-haber.html

Sizin Yorumunuz:

*
*