Başbakan Yıldırım, gündemi değerlendirdi

Başbakan Yıldırım, Çipras ile yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Eklenme Tarihi: 14.02.2018 09:18:45 - Güncellenme Tarihi: 14.02.2018 09:27:22

Başbakan Yıldırım, Çipras ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin: "Son günlerde Kardak kayalıklarıyla başlayan bu gerilimde bazı ihlaller olmuş ve buna karşılık verilmiştir. Bundan sonrasının daha sakin, karşılıklı anlayış içerisinde ve sürekli iletişim hattının açık olmasıyla, siyasi ve diplomatik alanda çözülmesi yönünde bir mutabakata vardık."  dedi.

Yıldırım, Yunanistan'la yaşanan gerginlik nedeniyle; "Zannediyorum mayıs ayında bir NATO Genelkurmay Başkanları Toplantısı olacak. Bu çerçevede iki ülkenin Genelkurmay Başkanları da bir araya gelip sahadaki bu yaşanan sorunların daha da tırmanmaması için gerekli tedbirleri karşılıklı görüşmüş olacaktır." diyerek açıklamalarda bulundu.

Yıldırım," illi Mutabakat Komisyonu'nun Bu konuda her iki partinin görevlendirilen heyetin alışmalarını tamamladı. Parti liderleri tarafından son şekli verilecek ve böylece mutabakat metni kamuoyuyla paylaşılmış olacak."Başbakan Yıldırım: "Esas itibarıyla mutabakat konusunda bir ihtilaf söz konusu değildir. MHP, AK Parti adayına destek olacağını, Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığına destek vereceklerine yönelik açıklamasını da kamuoyu il paylaşmıştır." dedi.

http://www.enpolitik.com/haber/159469/basbakan-yildirim-gundemi-degerlendirdi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*