ABD'nin silahla donattığı terör örgütü YPG'den kara borsa yalanı!

ABD tarafından binlerce tırlık silahla donatılan terör örgütü YPG'nin sözcüsü Mehmud, Afrin'de ABD silahlarını kullanmadıklarını, ellerindeki silahları kara borsadan aldıklarını söyledi. Ancak sahada ele geçirilen silahlar göz önünde bulundurulduğunda, YPG'nin aleni yalanı ortaya çıkıyor.
Eklenme Tarihi: 13.02.2018 19:32:35 - Güncellenme Tarihi: 13.02.2018 19:32:35

Pentagon'un 2019 bütçesinde, terör örgütü YPG öncülüğündeki DSG'yi eğit-donat için 300, kurulması planlanan sınır güvenlik gücü için de 250 milyon dolar ayırması sonrası YPG Sözcüsü Nuri Mehmud konuyla ilgili Rus medyasına konuştu.

Mehmud "ABD'nin ne kadar bütçe ayırdığını rakam olarak bilmiyorum" dedi. ABD'nin kendilerine verdiği silahları Afrin'e götürmediklerini savunan Mehmud, şöyle konuştu: "ABD'nin bize verdiği silahları Afrin'de kullanmıyoruz. Bizim Afrin'de kullandığımız silahlar kara borsada bulduğumuz silahlar. Kara borsada tüccarlardan alıyoruz. Ve bugün de o kara borsadan satın aldığımız silahlarla Afrin'de, Türkiye ve terör örgütlerine karşı savunmamızı yapıyoruz."

Terörist sözcüsü ayrıca, kara borsadan aldıkları bu silahlar arasında Türkiye'nin ÖSO'ya verdiği silahların da bulunduğunu iddia ederek, ABD'nin verdiği sufleyle dikkat dağıtma çabasına girişti.

http://www.enpolitik.com/haber/159447/abdnin-silahla-donattigi-teror-orgutu-ypgden-kara-borsa-yalani.html

Sizin Yorumunuz:

*
*