Kış Günlerinin Cilt Kurtarıcıları

Kış mevsiminde cilt soğuk havaya maruz kalarak kurur ve çatlar. İşte bu nedenle kışın cildimiz için bazı tedbirler alıp bakım yapmamız gerekir.
Eklenme Tarihi: 09.02.2018 07:30:00 - Güncellenme Tarihi: 09.02.2018 08:14:34

Kış mevsiminde cilt soğuk havaya maruz kalarak kurur ve hatta çatlar. İşte bu nedenle kışın cildimiz için bazı tedbirler alıp bakım yapmamız gerekir.

Banyo yaptıktan hemen sonra, cildinizin bolca nemlendirici emmesini sağlayın. Sıvı bir losyon değil, bir merhem veya krem seçin. Gündüzleri, güneş korumalı besleyici ürünler kullanın. Soğuk havalarda bile güneş ışınları sizi yaşlandırabilir.

Soğuk algınlığı ve grip virüslerinin yayılmasını önlemek için ellerinizi sık sık yıkamanız önemlidir, ancak her durulamadan sonra çatlamaları önlemek için nemlendirin. Dışarıda daima sıcak tutacak eldiven giyin ve temizlik ürünleri kullanırken veya bulaşık yıkarken koruyucu eldiven kullanın.

Kuruyarak soyulabilecek olan dudaklarınızı da ihmal etmeyin. Dudakların çatlamasını önlemek için dudak kremi kullanın. Sade vazelin kadar basit bir ürün kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı yalamamaya çalışın, bu kuruluğu arttıracaktır.

Cildiniz kolay tahriş oluyorsa, tüm parfümlü ürünlerden ve sabun tipli sert roll onlardan kaçının. Yünlülerden ziyade cilde dost pamuklu veya ipekli kıyafetler giyin.

Evinizdeki ısınma sistemi havayı kurutuyorsa, nemi havaya geri kazandırmak için, özellikle geceleri bir nemlendirici cihaz kullanın. İş yerinizde de aynı durum söz konusuysa, bir masaüstü aparatı edinin.
Kuruma belirtilerini görmeyi beklemeyin. Kışın gazabından cildinizi kurtarmak için proaktif olun.

https://www.drugs.com/

Çeviri: Galgale

http://www.enpolitik.com/haber/159185/kis-gunlerinin-cilt-kurtaricilari.html

Sizin Yorumunuz:

*
*