Altaylı'ya göre HDP'nin ekmeğine yağ sürülür!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, gündemdeki Türk Tabipleri Birliği ve Türkiye Barolar Birliği'nin isimlerindeki "Türk" kelimelerinin atılması yönündeki çıkışları doğru bulmadığını bunun ancak HDP'nin ekmeğini öne sürdü.
Eklenme Tarihi: 07.02.2018 12:59:17 - Güncellenme Tarihi: 07.02.2018 19:42:34

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında gündemdeki Türk Tabipleri Birliği ve Türkiye Barolar Birliği'nin isimlerindeki "TÜRK" kelimelerinin atılmasını doğru bulmadığını bunun ancak HDP'nin ekmeğine yağ süreğini yazdı.

Fatih Alkaylı'nın yazısının konu ile ilgili kısmı şöyle:

"TÜRK Tabipleri Birliği ve Türkiye Barolar Birliği’nin isimlerinden “Türk” kelimelerinin atılması gündemde.

Bu kurumların “Türk” ve “Türkiye” adlarını kullanabilmeleri, kendilerine Bakanlar Kurulu kararıyla yıllar önce verilmiş bir hak.

Bu hakkın geri alınmak istenmesinin nedeni ise son dönemlerdeki söylemleri.

Bu söylemlerin bazılarına ben de katılmıyorum ve bununla ilgili eleştiri yapıyorum.

Ama bu kuruluşlardan bu isimlerin geri alınmasını da doğru bulmuyorum.

Böyle bir durumda yarın öbür gün her iktidar kendine muhalif kurumlardan, ne bileyim mesela Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden bile bu adı geri almaya kalkarsa ortaya çok hoş bir tablo çıkmaz.

Ve iktidar partisi açısından daha kötüsü, yıllardır bu kurumlardan “Türk” adının çıkarılmasını isteyen HDP’nin de istediği olmuş olur!"

http://www.enpolitik.com/haber/159109/altayliya-gore-hdpnin-ekmegine-yag-surulur.html

Sizin Yorumunuz:

*
*

Yorumlar

İBRAHİM
07.02.2018 17:43
Bu kararı doğru bulmuyorum,bir kurumun adından "TÜRK" kelimesini kaldırmak ancak bu kelimeden gocunan kişileri sevindirir,kuruma hiç bir şey katmaz.Önemli olan kurumların içindeki yönetici konumundaki insanların bu kelimenin anlamına uygun davranmalarını sağlamaktır.