Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme!

Yarın ABD Başkanı Trump ile görüşecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan öncesinde Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüştü. Erdoğan Macron görüşmesinin detayları şöyle.
Eklenme Tarihi: 23.01.2018 20:56:46 - Güncellenme Tarihi: 23.01.2018 20:56:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bu akşam telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; iki lider, Suriye meselesiyle ilgili son gelişmeler ve Türkiye'nin Afrin'de terör unsurlarına karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Sabah'ın aktardığı bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin söz konusu operasyonu, uluslararası hukuk temelinde ve Birleşmiş Milletler Şartı'nın 51. maddesinden kaynaklanan meşru müdafaa hakkı ile terörizmle mücadele konusundaki BM Güvenlik Konseyi kararları uyarınca gerçekleştirdiğini vurguladı. Fransız mevkidaşı Macron'la Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili bilgi paylaşımında da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyonda sivil halkın zarar görmemesi için tüm tedbirlerin alındığına dikkati çekti.

İki lider, Suriye meselesinin çözümüne yönelik çabalarla ilgili olarak önümüzdeki süreçte yakın temas içinde olma konusunda mutabık kaldılar.

Erdoğan, ABD Başkanı Trump'la görüşecek. Öte yandan görüşme talebinin ABD başkanı Trump'tan geldiği bildirildi.

http://www.enpolitik.com/haber/158505/cumhurbaskani-erdogandan-kritik-gorusme.html

Sizin Yorumunuz:

*
*