Kahramanmaraş’tan İdlib'e 3 tır yardım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tarafından Suriye’nin İdlib kentine 3 tır insani yardım malzemesi gönderildi.
Eklenme Tarihi: 23.01.2018 16:30:27 - Güncellenme Tarihi: 23.01.2018 16:30:27

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tarafından Suriye’nin İdlib kentine 3 tır insani yardım malzemesi gönderildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan 1 tır yatak, 1 tır ev yaşam malzemesi ve 1 tır un yardımı İdlib kentine dualar eşliğinde uğurlandı.
Kahramanmaraş’taki sivil toplum kuruluşları tarafından da desteklenen yardım tırları, İdlib'teki ihtiyaç sahipyerine dağıtılacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Suriye’ye gönderilen yardım tırlarının şimdiye kadar, 153’e ulaştığını belirten Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Hasan Balbaba, “İdlib’e göndereceğimiz tırlarda yatak, ev yaşam malzemesi ve un yardımı bulunuyor. Bu anlamda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünce Suriye’ye giden 153’üncü tırımız oldu" dedi.

Kahramanmaraş Sivil Toplum Platform üyeleri, yardım tırlarının uğurlanmasının ardından gönüllü askerlik yapmak için başvuruda bulundu. Gönüllü askerlik başvurusu öncesi konuşan platform sözcüsü Yusuf Bülbül, “Gönülden askerlik yapmak, askerlerimizin yanında olmak ve dosta düşmana duyurmak için buradayız” dedi. 
Gruptakiler yapılan duaların ardından sona erdi.

http://www.enpolitik.com/haber/158492/kahramanmarastan-idlibe-3-tir-yardim.html

Sizin Yorumunuz:

*
*