Sözde "savaş karşıtı" şakşakçılarına kapak olsun!

Türkiye, Afrin'deki terör örgütlerine yönelik yapılan Zeytin Dalı Harekatı'nın arkasında yek vücut halde toplanmış bulunuyor.
Eklenme Tarihi: 23.01.2018 11:20:31 - Güncellenme Tarihi: 23.01.2018 11:52:57

81 ildeki tüm camilerde Fetih suresi okunarak dua edilirken Türkiye Ermenileri Patrikliği ve Türk Yahudi Toplumu birer mesaj yayınlayarak mehmetçiğe dua ettiğini açıkladı.

"TSK'ya Zeytin Dalı Harekatı’nda başarılar dileriz"

"Türkiye Ermenileri Patrikliği olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Zeytin Dalı Harekatı’nda başarılar diler, terör hareketlerinin son bulması, tüm insanlığın muhtaç olduğu barış, sağduyu ve huzur ortamının özellikle bölgemizde tesisi için dua ederiz.

Yeri göğü yaratan Rabbimizin göksel nimetleriyle bereketleneceğimize kalben inanıyoruz. Bu inancımızla, kiliselerimizde yapılan ayinler esnasında her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekaası, vatanın bütünlüğü, milletimizin birlik ve esenliği için dua etmeye devam edilecektir.

Tanrı dualarımızı kabul etsin."

Türk Yahudi Toplumu da Afrin için özel bir mesaj yayınladı

Yayınlanan mesajda, "Cemaat Vakıflarımız olarak Silahlı Kuvvetlerimiz’e, “Zeytin Dalı Harekatı”nda başarılar temenni eder, bölgemizde ve dünyada sağduyu, barış, yapıcı işbirliği ve huzurun hakim olmasını dileriz." ifadelerine yer verildi.

Kalın'dan teşekkür gecikmedi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, Türkiye Ermenileri Patrikliği, Türk Yahudi Toplumu ve cemaat vakıflarının Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yaptıkları destek açıklamalarının fotoğraflarını paylaştı.

İbrahim Kalın, "Cemaat vakıfları, Türkiye Ermenileri Patrikliği ve Türk Yahudi Toplumu ordumuzun ve devletimizin yanında. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik ruhu en büyük gücümüzdür." değerlendirmesinde bulundu.

http://www.enpolitik.com/haber/158473/sozde-savas-karsiti-saksakcilarina-kapak-olsun.html

Sizin Yorumunuz:

*
*