Başbakan Yıldırım'dan taşeron açıklaması: Hazine bunlara kadro verecek

Başbakan Yıldırım, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım, taşeron düzenlemesi, MHP ile ittifak ve Kanal İstanbul ile ilgili soruları yanıtladı.
Eklenme Tarihi: 16.01.2018 20:34:44 - Güncellenme Tarihi: 16.01.2018 22:03:33

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron düzenlemesine ilişkin, “(Kapalı grup toplantısı) Taşeronlarla ilgili çıkardığımız düzenlemenin detayları anlatıldı. (KİT’lerle ilgili durum) Buradaki çalışanların memur veya kamu işçisi gibi düşünülmemesi lazım. KİT’lerin mülkiyeti Hazine’ye ait. Sahibi hazine. Hazine bunlara kadro verecek. Bu kadrolara da vasıflı elemanlar, taşeronlar istihdam edilecek. Hemen başlayacak. Şartları sağlayan herkes bundan yararlanmış olacak” dedi.

Ntv'nin haberine göre; Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti ile MHP İttifak Komisyonunun yapacağı toplantıya ilişkin, “Görüşsünler bir bakalım. Milli mutabakat. Yani partilerin kendi kurumsal kimliklerini muhafaza ederek birlikte seçime gitmeleri, işin esası bu. Yapılacak düzenleme bu imkanı sağlama şeklinde olacak” diye konuştu.

Yıldırım, Kanal İstanbul'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilişkilendirilmesiyle ilgili olarak "Montrö, boğazları ilgilendiriyor. Tamamen boğazlardaki geçiş, gemi trafiği rejimini düzenleyen bir anlaşma. 1936'da yapılmış ve bütün boğazlardaki giriş, çıkışları, ticari gemileri, diğer gemileri kapsayan bir anlaşma. Kanal İstanbul ise yeniden yapay olarak oluşturucak bir su yolu. Dolayısıyla buranın hiçbir şekilde Montrö ile ilişkilendirilmesi mümkün değil." dedi.

http://www.enpolitik.com/haber/158095/basbakan-yildirimdan-taseron-aciklamasi-hazine-bunlara-kadro-verecek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*