CHP'nin Beşiktaş adayı belli oldu

CHP, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Murat Hazinedar’ın yerine Tahir Doğaç’ı aday gösterme kararı aldı.
Eklenme Tarihi: 11.01.2018 15:02:38 - Güncellenme Tarihi: 11.01.2018 15:02:38

Hürriyet'te yer alan habere göre İçişleri Bakanlığı’nın görevden aldığı BeşiktaşBelediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yerine vekalet edecek yeni belediye başkanı saat 15.00’teki seçimle belirlenecek. AK Parti seçimde İsmail Akyıldız’ı, CHP ise Genel Merkez’in adayı Tahir Doğaç’ı aday gösterme kararı aldı. CHP’li adayın ismi, belediye meclis grubunda yapılan toplantıyla belirlendi.

Yeni başkanı belirlemek için bugün toplanacak Beşiktaş Belediye Meclis üyelerinden 26’sı CHP’li, 2’si AK Partili ve 1 tanesi de İYİ Parti’den. Üyeler yeni başkanı belirlemek için bugün saat 15.00’te belediye meclis salonunda toplanacak. Çoğunluğun oyunu alan aday vekaleten başkanlık koltuğuna oturacak.

Valilik ikinci bir yazıyla hatayı düzeltti

Seçim için İstanbul Valiliği tarafından çağrı gönderilen meclis üyeleri arasında ismi Murat Hazinedar’la ilgili soruşturma dosyasında geçen ve görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi de vardı. Hürriyet bu detayı haberleştirince Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan imzasıyla Hüseyin Avni Sipahi’ye ikinci bir yazı gönderildi ve davet iptal edildi. Yazıda tebliğ işleminin sehven yapıldığı anlaşıldığı belirtilip, “Sarfınazar edilmiştir” denildi.

http://www.enpolitik.com/haber/157777/chpnin-besiktas-adayi-belli-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*