Selçuk Özdağ'dan STK vurgusu

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa Demircililer Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurulu’na katıldı.
Eklenme Tarihi: 28.12.2017 16:19:34 - Güncellenme Tarihi: 28.12.2017 22:46:52

Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya gelmek, ‘bir elin nesi var iki elin sesi var’ sözünü gerçekleştirmek aynı zamanda da sosyal, siyasi, kültürel, ekonomik ve her alanda dayanışmanın bir noktada aynası olmak için varolduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Toplumlarda dernekler, vakıflar, Odalar, Sendikalar ne kadar çoksa o toplumda o derece demokrasiden söz edebiliriz. Çünkü bu kuruluşlar fikirleri, ideolojileri, farklılıkları zenginlik arzeder. Zaten demokrasi farklılıkları bir arada yaşatma sanatının adıdır. O nedenle ben Dernek Başkanı Yüksel Ülker ve yönetimini kutluyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa Demircililer Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Genel Kurulu’na katıldı. Konuşmasında, Azerbaycan’ın ilk Devlet Başkanı Emin Resulzade’nin “Yükselen bayrak bir daha inmez” sözüne vurgu yapan Özdağ, “Demircilier güzel insanlar. “Tek devlet, tek vatan, tek millet, tek bayrak” diyen insanların diyarı. Demirci aynı zamanda AK Parti’ye çok büyük destekler vermiş ilçemiz. Demirci halkı her seçimde bizim başımızı gök kubbeye değdirecek kadar yukarı kaldırdılar. Bizlere sizlere hizmet etmek için yollardayız. Demirci halkının bizden Gölet talebi vardı. Manisa’ya yapılan 46 Göletin 14 tanesi Demirci’ye yapılıyor. Demirci’nin alternatif meyvacılığın merkezi olmasını istiyoruz. Zaten Demirci kiraz, zeytin ve zeytinyağında söz sahibi. Son zamanlarda 300 tane daha zeytin ağacı dikilince zeytinyağı üretimi daha da arttı. Göletlerin inşası bitince de alternatif meyvecilik daha da gelişecek ve yeni mahsuller üretilecek” dedi.

DEMİRCİ HALICILIĞINI HAKETTİĞİ SEVİYEYE GETİRECEĞİZ

Demircililerin kendilerinden yol talebinde bulunduğunu bu talebi de 2011 yılında Gördes-Akhisar yol ihalesini yaptırarak anında çözüm yolu bulduklarını belirten Özdağ, “Ardından da bu yıl Gördes-Demirci yol ihalesini yaptık. Demirci-Selendi yol ihalesi yapıldı. Selendi-Simav yol ihalesinin de  ön proje ihalesini yaptık. Hastane sözümüzü yerine getirdik. Hatta Demirci’ye yaptığımız yeni Devlet Hastanesi için önce ‘temel atamazlar’ dediler. Temel atınca da o zaman, “Temel atarlar ama bitiremezler’ dediler. Sonra tam bitireceğiz ‘Neden 100 yataklı değil’ dediler. Şimdi 65-25 olmak üzere acil bakımla beraber güzel ve modern bir Hastaneyi Demirci ilçemize kazandırdık. Halıcılığı da önemli bir noktaya getireceğiz” dedi.

DEMİRCİ HÜNNAP’TA DA SÖZ SAHİBİ OLACAK

Bir şehrin fakülte, Organize Sanayi ve tarımla kalkındığını kaydeden Özdağ, “Biz Manisa olarak tarımla da, Organize Sanayi Bölgeleriyle zirvedeyiz. Üniversite ve eğitimle de örnek iller arasındayız. İnşallah onda da zirveye yerleşeceğiz. Zaten alternatif meyvecilikte söz sahibi olan Demirci’nin biz Hünnap’ın da merkezi olmasını istiyoruz. Ülkemizde belirli bölgelerde yetişen hünnap Demirci ilçemizde kendiliğinden ve bol yetişen bir meyve. Bu ilçemizden hünnap ihraç edilmeye başlanmıştı ama hem üretici, hem tüccar hem de Demircili vatandaşlarımız bunu yeterli görmeyerek ‘çekirdeğini ıslah ederek fidan yetiştirebilir miyiz’ önerisinde bulunmuşlardı. Önce Demirci Belediye Başkanımız Selami Selçuk’la konuşup Demircili vatandaşlarımızın bu önerisini Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ile Bakan Yardımcımızla görüşerek gündeme getirdim. Bu sene 5 Bin tane önümüzdeki yılda kültür olarak ıslah edilerek 100 Bin hünnap fidanı yetiştireceğiz ve Demirci ilçesinde dağıtacağız. Böylelikle ilçemizden daha çok hünnap ihracatı arttırılmış olacak” diye konuştu.

DEMİRCİ İSTİKLAL MADALYASINI HAK EDİYOR

Demircililerin Kurtuluş Savaşı mücadelesi emperyalist egemen güçlere karşı kahramanca mücadele eden dönemin Kaymakamı İbrahim Ethem Akıncı’nın torunları olduğunu kaydeden Özdağ, “Kurtuluş savaşı mücadelesinde ilk meydan muharebesi Demirci’de yapıldı. Gördesli Makbule Bacı, Halil Efe ve Dönemin Kaymakamı İbrahim Akıncı ile birlikte Demircililer bir kahramanlık destanı yazdı. Eğer o kahramanlık destanı yazılmasaydı Yunan Ordusu 20 Bin askeriyle Sakarya önlerine ineceklerdi. Demircililerin ve diğer bölgelerdeki kahramanlıklar bunu engelledi. Ben Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK parti, CHP ve MHP Milletvekillerine de imzalatarak bir kanun teklifinde bulundum. Bu kanun teklifinde istedik ki Demirci’ye bir İstiklal Madalyası verelim. Çünkü Demircililer bunu hak ediyorlar. Bu kanun teklifinin takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

http://www.enpolitik.com/haber/157000/selcuk-ozdagdan-stk-vurgusu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*