Engellilere, engel olan araçlara ceza

Hatay’ın İskenderun ilçesinde belediye engelli vatandaşların kaldırımlara çıkışını sağlayan engelli rampalarının önüne ve engelli yollarının üzerine araçlarını park edenlere ceza kesti.
Eklenme Tarihi: 14.12.2017 13:34:51 - Güncellenme Tarihi: 14.12.2017 13:34:51

Hatay’ın İskenderun ilçesinde belediye engelli vatandaşların kaldırımlara çıkışını sağlayan engelli rampalarının önüne ve engelli yollarının üzerine araçlarını park edenlere ceza kesti.
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü şehir merkezindeki trafik düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Engelli vatandaşların kaldırımlara çıkışını sağlayan engelli rampaları önüne araç park eden, engelli yollarının üstüne araçlarını çeken kişilere ceza kesen ekipler, bu konuda duyarlı olmaları noktasında vatandaşlara ve araç sürücülerine uyarılarda bulundu.

Uyarılara rağmen bazı kişiler araçlarını engelli rampalarının yanına park ederek engelli vatandaşların kaldırımlara iniş çıkışını engellediğini, bu konuda vatandaşların duyarlı olmasını isteyen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Zabıta müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz engelli yol ve geçiş yerlerine araçlarını park eden sürücüler hakkında yasal işlem yapmaktadır. Uygunsuz araç parkları yüzünden engelli vatandaşlarımız kendilerine ayrılan yerlerden rahat bir şekilde ulaşım sağlayamıyor. Bu konuda araç sürücülerimizin daha duyarlı ve dikkatli olması gerekiyor" dedi.

Başkan Seyfi Dingil, şöyle devam etti:

“Kaldırımlarımız, yayalarımızın geçiş yoludur. Zabıta ekiplerimiz bu konuya büyük önem veriyor. İlçe genelinde engelli vatandaşların ve yayaların hareket özgürlüğünü kısıtlayacak yol ve kaldırım işgaline karşı denetimlerini sıklıkla sürüyor. Tüm sürücülerimizin kurullara uymasını istiyoruz. Yanlışında ısrar edenlere gerekli yasal işlemler yapılıyor. Yaya yollarına park eden araçlar yüzünden yayalar ve özellikle engelli vatandaşlarımız ile çocuklarımız tehlike içinde kalıyorlar.”

http://www.enpolitik.com/haber/156130/engellilere-engel-olan-araclara-ceza.html

Sizin Yorumunuz:

*
*