Bu ABD sana ne’tti Melih Altınok?

Sabah yazarı Melih Altınok, YPG-PKK’lılar ABD’nin destek verdiği görüntülerin BBC tarafından yayınlanması üzerine bütün dünyanın ayaklandığını ifâde ederek skandalın bir tek bizim ABD ve PKK muhibbi bir kısım muhâlefetin ilgisini çekmediğini yazdı.
Eklenme Tarihi: 15.11.2017 14:21:59 - Güncellenme Tarihi: 15.11.2017 14:21:59

Sabah yazarı Melih Altınok, YPG-PKK’lılar ABD’nin destek verdiği görüntülerin BBC tarafından yayınlanması üzerine bütün dünyanın ayaklandığını ifâde ederek skandalın bir tek bizim ABD ve PKK muhibbi bir kısım muhâlefetin ilgisini çekmediğini yazdı.

Melih Altınok’a Trump’a övgüler dizdiği ve Trump’ı eleştirenleri eleştirdiği yazısının “Bu Trump size ne’tti kardeşim?” başlığını hatırlatarak sormak istiyoruz:

Bu ABD, sana ne’tti Kardeşim?

Ne de olsa Trump, YPG-PKK'ya destek veren ABD'nin başkanı.

İşte Melih Altınok’un yazısındaki ilgili kısım:

“Tüm dünyaya "en doğrusu," "son kararımız," "ortak irademiz" diye pazarlanan ve kabul ettirilen yeni dünya düzenin her yeri dökülüyor.

Yazar Tzvetan Todorov'un dediği gibi söylersek yenidünya düzensizliğinin...

Kuşkusuz bu dengenin de mühendisi İkinci Dünya Savaşı'ndan beri yerküreyi esir alan ABD müesses nizamı.

Ve Trump'ın başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte oluşan yönetim karmaşasından ötürü son dönemlerde daha fazla açık veriyor.

Kendilerine yeterince kolaylık sağlamayan hükümetleri içerden deviremeyince "teröre destek veriyor" diye kriminalize edenler son olarak Rakka'da sobelendiler. Üstelik fena halde...

BBC'nin yayınladığı görüntülerde, yüzlerce DEAŞ'lı teröristin ABD ve silahlandırıp desteklediği YPG-PKK'lılar eşliğinde Rakka'dan yolcu edildiği görülüyor.

Evet, Suriye'ye çökmelerinin bahanesi olarak DEAŞ'ı gösteren ABD-PKK ikilisinin teröristlerin arkasından bir tek su dökmedikleri kalmış...

DEAŞ'lıları güvenle gidecekleri yere taşıyan TIR'ların şoförlerinin parasını bile bunlar ödemiş.

Bütün dünya ayakta! ABD'nin terör örgütlerini ilk kez desteklemediğini söyleyen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov sert konuşuyor:

"Bugün Suriye'de en büyük tehlikeyi ABD'nin desteklediği silahlı gruplara bağlı yabancı teröristler ve militanlar oluşturuyor!"

Skandal bir tek bizim ABD ve PKK muhibi bir kısım muhalefetin ilgisini çekmedi.

Oysa biliyorsunuz TIR, "Kobanemobane" bu arkadaşlardan sorulur...

Baktım, dün gün boyu BBC'nin, ABD-PKK'nın kalesine soktuğu topu çıkartmak için hurdaya çıkmış bir kamyonun kasasında sarılmışlardı.

Neymiş, Rakka'da üzerinde Konya Belediyesi logosu olan hurda bir kamyon bulunmuş.

İlgililerden gelen yalanlamaları tekrar etmeye bile lüzum yok.

Zira bu büyük zavallılığın derdi ortada.”

http://www.enpolitik.com/haber/153684/bu-abd-sana-netti-melih-altinok.html

Sizin Yorumunuz:

*
*