"Reklam önceliği ulusal değil, yerel basına yapılmalı"

Eklenme Tarihi: 05.11.2017 10:15:49 - Güncellenme Tarihi: 05.11.2017 14:05:59

Saruhanlı’da mahalle muhtarlarıyla toplantı yapan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın hedefinde Katı atık işletme tesisiyle ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ulusal yayın organlarına verilen reklamlar vardı. Manisa’yı ilgilendiren bir konuda reklam önceliğinin ulusal basına yapılmasını doğru bulmadığını kaydeden Özdağ, “Gecikmiş bir hizmeti hayata geçirdiği için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür ediyorum ama aynı zamanda Ergün'e bir de sitemde bulunmak istiyorum. Bu katı atık tesisi kimi ilgilendiriyor, Manisa'yı değil mi? Niye ulusal televizyonlara reklam verdin? Cengiz Ergün'ün CNN'ye kaç para reklam ücreti verdiğini merak ediyorum. Bu parayı kimin cebinden verdin? Manisa'nın cebinden verdin. Reklamı Manisa'nın gazetelerine, televizyon kanallarına, radyolarına ve internet haber sitelerine verin ki tüm Manisalılar duysun” dedi.

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı ve Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen'in de yer aldığı kahvaltılı istişare toplantısında mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Özdağ, burada yaptığı konuşmada maliyeti 110 milyon lira olan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama alanının Manisa'nın önemli bir ihtiyacı olduğunu, katı atıkların çöpe gitmemesi gerektiğini ifade ederek bunun geri dönüşüme kazandırılmasının önemine işaret etti.

Gecikmiş bir hizmeti hayata geçirdiği için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür eden Özdağ, Ergün'e bir de sitemde bulunmak istediğini dile getirerek şöyle konuştu; "Bu katı atık tesisi kimi ilgilendiriyor. Manisa'yı değil mi? Niye ulusal televizyonlara reklam verdin. Cengiz Ergün'ün CNN'ye kaç para reklam ücreti verdiğini merak ediyorum. Bu parayı kimin cebinden verdin. Manisa'nın cebinden verdin. Reklamı Manisa'nın gazetelerine verin. Manisalılar duysun, her tarafa pankart asın. İlçeler, mahalleler görsün, duysun. Bu olay Türkiye'yi ilgilendiren bir konu değil, Türkiye bu katı atık tesisini yaptı. Bütün Büyükşehirlerde var bu tesis. Hatta geçen gün Edirne Belediye Başkanı şöyle bir konuşma yaptı, 'Benim 10 milyon liraya yaptığım tesisi birileri 30 milyona yaptı, birileri 50 milyona yaptı, birileri de 100 milyona yaptı' Manisa Büyükşehir Belediyesinden, Edirne Belediye Başkanının ifadelerine yönelik, tatmin edici bir açıklama da gelmedi."

İÇME SUYUNDAKİ MİKROP VE AĞIR METAL

Manisa'da 11 ilçedeki 60'a yakın mahallenin içme sularında mikrop ve ağır metaller olduğuna ilişkin 2 ay önce bir açıklama yaptığını hatırlatan Özdağ, sorunun çözümüne ilişkin Büyükşehir Belediyesinin henüz bir adım atmadığını, önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek, bu konuyu tekrar gündeme taşıyacağını ve bu mahallelerin isimlerini açıklayacağını kaydetti. Konuşmasında Hükümetin Manisa'ya kazandırdığı yatırımları da anlatan Özdağ, daha sonra muhtarların talep ve isteklerini dinledi.

http://www.enpolitik.com/haber/152704/reklam-onceligi-ulusal-degil-yerel-basina-yapilmali.html

Sizin Yorumunuz:

*
*