TDED Manisa’dan “Her Hastane Polikliniğine Bir Kitaplık” Projesi

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okuyan Şehir Manisa Projesi kapsamında "Yazarlar Buluşuyor" söyleşi programına katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın gündeminde Türk dili ve kullanımı vardı.
Eklenme Tarihi: 31.10.2017 21:09:44 - Güncellenme Tarihi: 31.10.2017 20:06:31

"Türk dilini en iyi şekilde okumalı, anlamalı ve anlatmalıyız" diyen Özdağ, konuşmasında Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi olarak Türk dil ve edebiyatını ileriye taşımak kadar faaliyetleri arasında geleceğin yazarlarını keşfetmek, teşvik etmek ve onları yazar olmaları yolunda cesaretlendirmenin de olduğunu kaydetti.


 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okuyan Şehir Manisa Projesi kapsamında Yazarlar Buluşuyor Söyleşi programına katılan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği olarak Manisa’da hastanelerin bütün polikliniklerinde kitaplık oluşturacaklarını belirtti. Türk dilinin en iyi kullanıldığı ve konuşulduğu Türkiye hedefiyle çalışmalarını yönlendirdiklerini kaydeden Özdağ geleceğin yazarlarının yetişmesi hususunda da çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.


“Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi olarak projelerimize devam ediyor ve farklılık yaratıyoruz. Yeni bir projemiz var ve bunu gerçekleştirme yolunda start verdik” diyen Özdağ “Bu projemizle hastanelerdeki bütün polikliniklere kitaplık oluşturacağız. 100’e yakın engelli vatandaşımız için de engelli aracı dağıtacağız. Onun ardından da 2017 yılının Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türk Dili Yılı ilan edilmesi dolayısıyla Manisa merkezdeki okullarda ve Üniversitede görev yapan Türkçe Öğretmenimizle, Akademisyenlere 6 Ocak 2018 tarihinde Polisevinde bir teşekkür yemeği tertip ettik. Bu program kapsamında Türk dili ve kültürümüze ve de özellikle Öğretmenlerimizle ilgili türkülerle, şarkıları da seslendireceğiz. O gün Türkçeyi konuşacak, yaşayacak ve seslendireceğiz” şeklinde konuştu.


 AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ayrıca konuşmasında 2018 yılı Nisan ayında Kültür Bakanlığı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, Celal Bayar Üniversitesi ve Şehzadeler Belediyesi işbirliğiyle birlikte Sultaniye şiir akşamlarını düzenleyeceklerini de belirtti.

http://www.enpolitik.com/haber/152331/tded-manisadan-her-hastane-poliklinigine-bir-kitaplik-projesi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*