Üniversite kampüsünde "Çocuk Şenliği" düzenlendi

Ankara Üniversitesinde düzenlenen şenlikte, binlerce çocuk bilim ve eğlence ile dolu üç gün geçirdi.
Eklenme Tarihi: 13.10.2017 14:15:52 - Güncellenme Tarihi: 13.10.2017 14:15:52

Ankara Üniversitesi ve TÜBİTAK'ın desteğiyle Mamak Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirdiği 9. Ulusal Çocuk Kültürü Kongresi kapsamında "Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Kentin dört bir yanından binlerce çocuk, "çocuk ve sanat" temalı kongre kapsamında üniversitenin Tandoğan yerleşkesi Güneş Meydanı'nda gerçekleşen Çocuk Şenliği’nde bilim ve eğlence ile dolu üç gün geçirdi.

Programa Altındağ Nazife Hatun İlkokulunda eğitim gören 100'e yakın Suriyeli sığınmacı öğrenci de katıldı.

Şenlikte Türk ve Suriyeli çocuklar kaynaşma fırsatı bulurken, çocuklar, açılan atölyelerde çeşitli oyunlar ve sanatın birçok alanında yeteneklerini gösterdi. Kongreye katılan akademisyenler ise çocuk ve sanat alanında sunumlar yaptı.

"Takım elbise, çocuk ruhlu olmaya engel değil"

Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş de şenlik alanında çocukların oyunlarına katıldı.

Her insanın içinde büyümemiş bir çocuk olduğunu dile getiren İbiş, "Takım elbise, çocuk ruhlu olmaya engel değil." diyerek bazı insanların bunu açığa çıkartmadığını, bazılarının ise o çocuğu tamamen özgür bıraktığını ifade etti.

Çocuklarla sohbetinde onların ileride çalışkan, doğru ve dürüst birer yetişkin haline geleceğine inandığını ifade eden İbiş, Sokrates'in "Dürüst bir insan daima çocuk kalır." sözünü aktardı.

Ankara Üniversitesinin çocuk dostu bir üniversite olduğunun altını çizen İbiş, yaşlılıktan çocukluğa, çevreden doğaya, engelliden organ nakline kadar pek çok konuda sosyal sorumluluk projeleri yaptıklarını anlattı.

http://www.enpolitik.com/haber/150956/universite-kampusunde-cocuk-senligi-duzenlendi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*