Bayırbucak Türkmenlerine 5 TIR yardım gönderildi!

Esed güçleri ve Rus savaş uçaklarının saldırıları ile zor günler geçiren Bayır Bucak Türkmenlerine Hayrat İnsanı Yardım derneği tarafından toplanan yardımlar 5 TIR'la gönderildi.
Eklenme Tarihi: 22.01.2016 17:29:06 - Güncellenme Tarihi: 08.03.2020 18:07:41

Zonguldak'ta, Hayrat İnsani Yardım Derneği İl Temsilciliğince toplanan yardımlar 5 tırla Kilis'e gönderildi.

Murat Onur Yağız, il temsilciliği adına kent merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kampanya kapsamında kömür, giysi, ayakkabı ve battaniye topladıklarını söyledi.

Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde sıkıntıları aşacağına olan inancını dile getiren Yağız, "Milletimiz tarih boyunca dil, din, ırk, renk ve mezhep gözetmeksizin zulüm altında ezilen tüm toplumlara yardım elini uzatmıştır. Bugün Suriyeli kardeşlerimizin yanı sıra Bayırbucak Türkmenleri zulüm görmektedir. Kış mevsiminde kendilerine uzanacak bir yardım eli beklemektedirler. Derneğimiz organizasyonuyla halkımızın desteğiyle oluşturulan 5 tırı Kilis'e gönderiyoruz. Gönderdiğimiz tırlardan 3'ünde kömür ve 2'sinde giysi, ayakkabı ve battaniye bulunmaktadır. Kardeşlerimizin ihtiyaçlarının bir kısmını inşallah ilimizden gönderilen bu yardımlarla karşılanacaktır" diye konuştu.

Daha sonra yardımların yüklendiği tırlar, Kilis'e gitmek üzere dualarla yola çıktı.

http://www.enpolitik.com/haber/150/bayirbucak-turkmenlerine-5-tir-yardim-gonderildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*