Sadık Ahmet’in damadı Ceza Mahkemesi Reisi oldu

Batı Trakyalı merhum lider Dr. Sadık Ahmet’in damadı Ceza Mahkemesi Reis’i oldu
Eklenme Tarihi: 22.09.2017 19:26:15 - Güncellenme Tarihi: 22.09.2017 19:31:46

Batı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri merhum Dr Sadık Ahmet ve eşi Işık Sadık Ahmet’in (DEB Partisi Onursal Başkanı) damadı hakim Yılmaz Alp, Türkiye’de İstanbul Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

Aynı zamanda Batı Trakya’dan Sadık Ahmet’in kızı avukat Funda Sadık Ahmet ile evli olan başarılı hakim Yılmaz Alp, yaklaşık 7 yıldır Bakırköy 21. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimliği görevini yürütüyordu. 20 Eylül Çarşamba günü Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun yayımladığı Yetki Kararnamesi ile Yılmaz Alp’in yeni görevi, Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

Türkiye’de askeri paşaların yargılandığı “Balyoz Planı” davalarında da sergilediği net tavrı ile isminden sıkça söz ettiren Alp, söz konusu paşaların tahliyesinde önemli rol oynamıştı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi görevi sırasında Yılmaz Alp, “Balyoz Planı” iddiaları soruşturması kapsamında, emekli Orgeneraller eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan ile eski MGK Genel Sekreteri Şükrü Sarıışık'ın da aralarında bulunduğu 26 şüpheliyi tahliye etmişti.

2013 yılında avukat Funda Sadık Ahmet ile evlenen Yılmaz Alp, İlke Işık isminde bir kız çocuğu babası olup ailesiyle birlikte İstanbul’da ikamet ediyor.

haber: Özcan Ali Osman / Yunanistan

http://www.enpolitik.com/haber/149101/sadik-ahmetin-damadi-ceza-mahkemesi-reisi-oldu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*