Selçuk Özdağ 'PKK'nın hedefi 2023 Türkiyesi'nin önünü kesmek'

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ yaşanan terör olayları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.Özdağ, yaşanan terör olaylarından sonra Çözüm Süreci'nde geriye dönülemeyeceğini söyledi.
Eklenme Tarihi: 06.02.2016 10:09:13 - Güncellenme Tarihi: 26.03.2020 13:20:22

"Terörün arkasındaki 10 emperyalist ülkeyi biliyoruz" diyen Özdağ, "Eskiden büyük milletin küçük devletiydik, ama şimdi işler değişti. PKK ve arkasındaki emperyalistlerin hedefi 2023 Türkiyesi'nin önünü kesmek" diye konuştu. Türkçe dışındaki dillerin öğrenilebileceğini ancak bu dillerle eğitim yapılamayacağını kaydeden Özdağ, "Bu konuda basın mensupları içerisinde kesinlikle PKK ağzıyla konuşanları uyarmak lazım. Bölücü örgüt bine yakın eylem yaptı. Asker silahına sarılmadı, polis silahına sarılmadı. Bölücü örgütün içinde çok sayıda gardrop var. DHKP-C'lisi var TİKKO'lusu var, Suriyelisi var, İranlısı var, Iraklısı var, Ermeni'si var Ermenicisi var. Diğer yandan Marksist - Leninist Propaganda Eylem Birliği var, gardırop bu şekilde" dedi.  

"AK Parti düşmanlığı yapıyorlar" 

Akademisyenler hakkında da konuşan Özdağ, "Bunların çoğunluğu Marksist-Leninist ideolojiden geliyor. Bir kısmı Siyasal Kürtçü'dür. Bir kısmı da '1915'te Türkiye Ermenilere soykırım yaptı' diyecek kadar da tarihi çarpıtmakta mahir olan kişilikler. AK Parti düşmanlığı üzerinden muhalefet edecekler, muhalefet ederken Türkiye'ye zarar veriyorlar. 'AK Parti gitsin de kim gelirse gelsin' mantığıyla yaklaşıyorlar" diye konuştu.

Yeni Asır

http://www.enpolitik.com/haber/1464/selcuk-ozdag-pkknin-hedefi-2023-turkiyesinin-onunu-kesmek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*