Furkan için kapatılan İstanbul Boğazı açıldı

Kaybolan Furkan Yıldırım'ı arama çalışmaları nedeniyle gemi geçişlerine kapatılan İstanbul Boğazı yeniden ulaşıma açıldı.
10.8.2017 16:32:18

Arnavutköy sahilinde 15 Temmuz günü denize giren ve akıntıya kapılarak gözden kaybolan 17 yaşındaki Furkan Yıldırım'ı arama çalışmaları için İstanbul Boğazı gemi geçişlerine kapatıldı.


Deniz Kuvvetleri'ne ait A-1580 borda numaralı arama kurtarma gemisi Arnavutköy Akıntı Burnu'nda arama yaparken, bir ekip de Arnavutköy Karaburunda çalışmalarını sürdürdü.


Çalışmalar, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirildi.


Aramaların akşam saatlerinde tamamlanmasının ardından İstanbul Boğazı yeniden gemi geçişlerine açıldı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğine katılmak için arkadaşlarıyla Arnavutköy sahiline gelen Esenler Oruçreis İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Yıldırım, Arnavutköy Akıntı Burnu'nda akıntıya kapılarak kayboldu.

Furkan Yıldırım'ı arama çalışmalarını sahilde kurulan çadırda takip eden amca Mehmet Yıldırım, "Bugün bir gemi geldi. Robotlu gemi ile Furkan'ın kaybolduğu bütün sahili tarayacaklar. Biliyorsunuz, Furkan 15 Temmuz'da mitinge gelmişti. Burada denize girerek kaybolmuştu. Yaklaşık bir ay oldu Furkan bulunamadı. Bütün yetkililerden duyarlılık talep ediyoruz. Ailesi olarak perişan durumdayız. Sahilde çadırlarda yatıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan yardım talep ediyoruz. Bugün İstanbul Boğazı kapatıldı. Tekrar aranmaya başlandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı arama kurtarma gemisi geldi. Robotlu arama yapılıyor" diye konuştu.


Yıldırım'ın eniştesi Eldivas Alıç (57) ise arama kurtarma çalışmalarının yaklaşık 26 gündür devam ettiğini ve artık Furkan'a uluşmak istediklerini belirterek, "Furkan 15 Temmuz'da arkadaşlarıyla etkinliklere katılmak için denize girdi. Sonra da haber alamadık. Özlem ve acımız ailece her geçen gün daha da artıyor. Anne ve babası da şimdi Karaburun açıklarındaki arama kurtarma çalışmalarını takip ediyor. Umarım en kısa zamanda kendisine ulaşır ekiplerimiz. Deniz kıyısında her gün yolunu gözlüyoruz" ifadelerini kullandı.

http://www.enpolitik.com/haber/146156/furkan-icin-kapatilan-istanbul-bogazi-acildi.html

Sizin Yorumunuz

*
*