Bakan Eroğlu'dan vatandaşlara önemli çağrı!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Sinop ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Bakan Eroğlu vatandaşlara çağrıda bulundu.
Eklenme Tarihi: 10.08.2017 00:38:12 - Güncellenme Tarihi: 10.08.2017 00:38:12

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, vatandaşlara ve  belediyelere ormanları kirletmemeleri uyarısında bulunarak, "Vatandaşlardan ricam  şu, Allah aşkına piknik yapıyorsanız yapın da çöpünüzü, şişenizi lütfen poşete  koyup götürün. Ormanlar çöplük değil sevgili kardeşlerim. Belediyeler, sizler de  ormanlara çöp dökmeyin." dedi.

 "ÇÖPÜNÜZÜ, ŞİŞENİZİ LÜTFEN POŞETE KOYUP GÖTÜRÜN"

Bakan Eroğlu, ülke genelinde çok sıcak yaz günlerinin yaşandığını  anımsatarak, vatandaşlara ve belediyelere piknik ve çöp uyarısında bulundu.
 
Vatandaşlardan piknik yaparken doğayı kirletmemelerini isteyen Eroğlu,  şunları kaydetti:
 
"Vatandaşlardan ricam şu, Allah aşkına piknik falan yapıyorsanız,  yapın da çöpünüzü, şişenizi lütfen poşete koyup götürün. Ormanlar çöplük değil  sevgili kardeşlerim. Belediyeler, sizler de ormanlara çöp atmayın. Vatandaşlar  piknik yaparken ateş yakmasınlar ne olur, etlerini evde kızartıp gelsinler çünkü  geçen sene Trabzon'da çıkan yangın orada piknik yapanların ateşinden çıktı. Bir  de şu sigara içenler var. Kardeşim, aracında küllük var, oraya at. Sen o izmariti  aracından dışarı atıyorsun, zaten otlar alışmaya hazır durumda. İçme daha iyi,  zaten yasak."
 
Açıklamaların ardından Vali Hasan İpek, Bakan Eroğlu'na gemi maketi ile el yapımı bıçak hediye etti.

http://www.enpolitik.com/haber/146092/bakan-erogludan-vatandaslara-onemli-cagri.html

Sizin Yorumunuz:

*
*