4 ayrı noktada aynı anda! Kazdağları yanıyor

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, Kazdağları'nın en önemli bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında orman yangını çıktı.
Eklenme Tarihi: 09.08.2017 20:11:14 - Güncellenme Tarihi: 09.08.2017 20:14:45

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, Kazdağları'nın en önemli bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında orman yangını çıktı. 30 Haziran'da yine Kazdağları'nda çıkan ve kundaklama olarak kayıtlara geçen yangında olduğu gibi, bu sefer de yangın 4 ayrı noktadan başladı.

Kazdağları'nın en önemli bölgeleri arasında bulunan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında, orman yangını çıktı. Altınoluk Mahallesi'nin yukarı kısımlarında bulunan Şahinderesi Kanyonu bölgesindeki yangına 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 24 arazöz ve 2 dozer ile müdahale edilmeye başlandı.

KONTROL ALTINA ALINDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Balıkesir'in Edremit ilçesinde çıkan orman yangının kontrol altına alındığını belirtti.

Bakan Eroğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, Kazdağları'nda 4 noktada çıkan orman yangınının, ekiplerin yoğun çalışmasıyla kontrol altına alındığını ifade etti.

Eroğlu, soğutma çalışmalarının ise sürdüğünü kaydetti.

Kazdağları'nın Edremit sınırındaki Avcılar Köyü'nün üst kısmında yer alan bölgede de 30 Haziran da kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık bölgede 4 ayrı noktada yangın çıkmıştı. O yangın da kayıtlara kundaklama olarak geçmişti.

ANTALYA'DA DA YANGIN ÇIKTI

Antalya'nın Kemer İlçesi'ne bağlı Kuzdere Mahallesi'nde orman yangını çıktı. 1 amfibik uçak, 2 helikopter, 10 arazöz ve 1 dozer sevk edilerek müdahaleye başladı.

http://www.enpolitik.com/haber/146082/4-ayri-noktada-ayni-anda-kazdaglari-yaniyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*