Fatih Altaylı'dan flaş iddia: G.Saray 2. Lig'e...

Altaylı, Dursun Özbek ve Igor Tudor'u "Galatasaray'ın başına bir felaket çökmüş vaziyette" sözleriyle eleştirdi
18.7.2017 11:09:19

Bloomberg HT'de Fatih Kuşçu'nun sunumuyla yayınlanan "Spor Saati" programının yorumcusu Fatih Altaylı, spor gündemini yorumladı. 
 
Galatasaray'ın Östersunds eşleşmesi ve Başakşehir'in Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki rakibi Club Brugge'le ilgili konuşan Altaylı, "Başakşehir'in Club Brugge'ü geçeceğini düşünüyorum. Mevcut kadrosu, performansı itibariyle Club Brugge'den daha iyi takım olduğunu düşünüyorum. Başakşehir, bu sene şampiyon bile olabilir çünkü çok iyi transferler yaptılar. İyi oyuncu sattılar, büyük paralar alıp iyi işler yaptılar, baktığınız zaman Beşiktaş da iyi işler yaptı. Fenerbahçe, kısıtlı imkanlarıyla makul davranarak kendi çapında iyi işler yaptı. Valbuena'nın transferi önemli bir transfer. Valbuena değerli bir oyuncu, doğru bir iş yaptı. Fenerbahçe biraz da ayağını yorganına göre uzatıyor. Hemen hemen bütün takımlar doğru işler yaptı, Galatasaray hariç..." dedi.
 
ÖSTERSUNDS YENİLGİSİ...
 
Altaylı, Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda İsveç temsilcisi Östersunds karşısında aldığı 2-0'lık yenilgiyi yorumladı. Altaylı, "Kulübün, takımın halinden yeni bir Tromsö faciası yaşayacağımız hissediliyordu. Ben Galatasaray'ın ne halt edeceğini 50 yıldır yakından tahmin eden biri olarak içimde hissediyorum. Böyle bir şeyi bekliyorum. Hatta maçtan bir önceki gün yazı işlerinden arkadaşlarla konuşurken 'Çok korkuyorum, inşallah Galatasaray bir kazaya kurban gitmez' dedim, 'Yok abi olmaz' dediler. Bir tek Kadir Kaymakçı 'Abi, ben de senin gibi hissediyorum.' dedi. Hatta Vole uygulaması diye bir anket yaptım, 'Turu kim geçer?' diye. Yemediğim küfür kalmadı. Fenerbahçeliler, 'Fenerbahçeliyim ama Galatasaray bu kadar da küçümsenmez...' gibi yüzlerce, binlerce küfür yedim. Ama takımın, kulübün halinden görünüyordu. Rakip Galatasaray'ın ne halde olduğunu bilmiyor, rakip Galatasaray'ın geçmişine bakıyor, pas performansına bakıyor ve diyor ki 'Bu büyük bir kulüp.' Ancak demiyorlar ki 'Bu kulübün başında kim var?' Rakip, 'Bu kulübün başında Dursun Özbek var, Dursun Özbek'in yönetiminde kimler var?' diye bakmıyor. 'Teknik direktör kim?' diye bakmıyor, 'Galatasaray, onu göreve getirdiyse iyi teknik direktördür' diye bakıyor. 'Galatasaray'ın başında biri varsa o göreve layık biridir' diye bakıyor Östersundslular haklı olarak. Ama bilmiyorlar ki Galatasaray'ın başına bir felaket çökmüş vaziyette. O felaket de kendi felaketlerini Tudor gibi Galatasaray'a getirmiş durumda. Eski Galatasaray bitti. Galatasaray'da dikiş tutmaz, bundan sonra Galatasaray'ın büyük takımlar arasından yavaş yavaş düştüğünü göreceğiz. Dursun Özbek'in görevde kaldığı her gün, Galatasaray'ın bir senesine mâl oluyor. Dursun Özbek, 2018'e kadar görevde kalırsa hatta 2018'de bir daha seçilirse Galatasaray yok olur, ikinci lige düşer diye başından beri söylüyorum. Galatasaray, şu anda adıyla ayakta duruyor." dedi.

http://www.enpolitik.com/haber/144535/fatih-altaylidan-flas-iddia-gsaray-2-lige.html

Sizin Yorumunuz

*
*