Hain terör örgütü FETÖ ile hiç bağı olmayan lider

Yazarımız Haşim Akten bugünkü yazısında "MUHSİN BAŞKAN’I NEDEN ŞEHİT ETTİLER?" diye sordu. Akten; 15 Temmuz anma etkinliklerinde “Bu hain terör örgütü Fetö ile hiç bağı olmayan sadece iki lider var. Rahmetli Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan" diyen Başbakan Binali Yıldırım'a hitaben şöyle seslendi: başka bir doğru daha vardır ki; o da Türk siyasetine vatanperverliği, imanı ve dürüstlüğü ile damga vuran lider Muhsin Yazıcıoğlu’dur
Eklenme Tarihi: 16.07.2017 09:59:10 - Güncellenme Tarihi: 16.07.2017 11:28:33

Sayın Başbakanım Binali Yıldırım, 15 Temmuz anma etkinliklerinde “Bu hain terör örgütü Fetö ile hiç bağı olmayan sadece iki lider var” diyerek  Rahmetli Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan isimlerini verdiniz. Bunu elbetteki biliyoruz ve doğrudur. Ancak başka bir doğru daha vardır ki; o da Türk siyasetine vatanperverliği, imanı ve dürüstlüğü ile damga vuran lider Muhsin Yazıcıoğlu’dur. Bu sözlerinizle aldığınız oyun yarısı bile olmayan milli görüş camiasını mutlu etmiş olabilirsiniz ama; bizim kalblerimizi kırdığınızı da bilmelisiniz. Siz 80 milyonun Başbakanısınız ve sizi seviyor ve destekliyoruz. Sizi desteklemeyenleri de ikna etmek isterken önümüze koca bir engel daha koyuyorsunuz.

28 Şubat’ta rahmetli Erbakan’a yapılanlara kendi camiası bile ses çıkaramazken yiğit lider Muhsin Yazıcıoğlu imanından kaynaklanan bir refleksle karşı çıkmış ve darbecilere meydan okumuş “Tanka selam durmam” demiştir.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun dini cemaatlerin hepsine karşı imanından kaynaklanan bir saygısı hep olmuştur. Hatta bu sebeple bir çok tarikat mensubu Muhsin Başkan’ı kendi tarikatlarından sanarak propaganda bile etmişlerdir ama o; “Allah’ın varlığı ve Resül’ün risaletinden başka mutlak hakikat tanımam” diyen gerçek bir mü’mindi.

Muhsin Başkan, 28 Şubatta nasıl darbeye karşı çıkmışsa yaşasaydı 15 Temmuzda da tankların karşısına ilk önce o çıkardı. Hatta eğer yaşasaydı devletin istihbaratının bile haberinin olmadığı bu hain darbe girişiminden haberdar olur ve daha akşam olmadan sizleri uyarır ve bu hain girişim önlenirdi. Çünkü devletin her kademesinde onun sevenleri vardı ve ona olan güvenlerinden dolayı her şeyi ve her istihbari bilgiyi kendisine ulaştırırlardı. Bunun içindir ki bu hain FETÖ 40 yıldır planladıkları bu darbe girişimi akamete uğramasın diye hain bir suikastle onu şehit ettiler.

Muhsin Başkan bu hain Fetö ile görüşmüştü. Kendisine “Başkanım, merak ediyorum nasıl birisi?” diye sordum. Çünkü Muhsin Başkan, basireti çok açık birisi idi. Asla yalan söylemezdi. Bana dönerek elini şöyle bir salladı “İşte öylesine birisi” diye cevap verdi. Muhsin Başkan bu haini ilk kez görüyordu ve anladım ki hiç sevmemişti. Tabi belli ki o hain de Muhsin Başkan’ı hiç sevmemiş ve infazına o gün karar vermişti. Yani Muhsin Başkan’ın bu hain adamla teması ve ilgisi bu kadardı sadece.

Ama sayın Başbakanım, sizin temasınız ise Muhsin Başkan’ın temasından çok daha fazla değil miydi? Bu yüzden devletin tüm kadrolarında onlar vardı değil mi? Eğer bu bir zaafsa, bu zaaf en çok size ait bir zaaftır. Fakat ben bunu bir zaaf olarak algılamıyorum. Bu sinsi ihanet şebekesinin nasıl bir sinsilik içinde olduğunun bir delilidir diyorum. Sizi de, beni de herkesi de kandırdılar, aldattılar.

Beni kırabilirsiniz bir önemi yok. Kırılsam da bu millet ve bu vatan için yaptıklarınızı bilen birisi olarak sizi desteklemeye devam ederim ama; Muhsin Başkanımı kırmayın ne olur. Buna onu sevenler olarak dayanamayız.

Vesselam.

http://www.enpolitik.com/haber/144398/hain-teror-orgutu-feto-ile-hic-bagi-olmayan-lider.html

Sizin Yorumunuz:

*
*