Cumhurbaşkanı Erdoğan gözyaşlarını tutamadı

15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu fakirin canını alınca 80 milyonluk Türkiye'yi teslim alacaklarını sandılar'' ifadesini kullandı. Erdoğan, 15 Temmuz'da iki evladı şehit olan babanın oğullarına yazdığı şiiri okuduğu sırada da gözyaşlarına hakim olamadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gözyaşlarını tutamadı
Advert


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı'nda konuşuyor.


Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:


''Konuşmamın başında 15 Temmuz gecesi şehit olan kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum. Tankların zırhlı araçların askeri kamyonların önüne dikilen her bir kardeşimize şükranlarımı sunuyorum. Onlara bu ülkenin sahipsiz olmadığını gösteren her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. İçeriye girerken bir haber aldım, Çukurca'da yine bizim kahraman askerlerimiz 8 tane teröristi öldürdüler. Onlara da özellikle şükranlarımı ifade ediyorum. Çünkü bizim askerimiz, pilotumuz bunun için vardı işte bu görevini yapıyor.


''BU FAKİRİN CANINI ALINCA...''


Birilerinin gelmeye ayaklarının varmadığı yer değil burası. Burası sizin eviniz. Bu fakirin canını alınca 80 milyonluk Türkiye'yi teslim alacaklarını sandılar. Ne diyor Yunus; 'Ten fanidir can ölmez, gidenler geri gelmez, Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil. Gevhersiz gönüllere yüz bin söz söyler isen, Hak'tan nasip olmasa nasip alası değil.' Bu alçaklar o gece kendilerince her şeyi hesap etmişler sadece Allah'ın hesabının tüm hesapların üzerinde olacağını düşünememişler.

 


''TERBİYESİZLER''


15 Temmuz gecesi evladını eşini çocuğunu darbecilerin üzerine gönderenler de aynı duygular içerisindeydi. Safiye kardeşimizi de dinlediniz orada kaç tane asker var ellerinde silahlar var .Onlardan yoğurt olmaz. Terbiyesizler karşısınızda tek başına bir bayan var elinde silah mı var? Hiçbir şey yok o haliyle geliyor siz onu ölümle tehdit ediyorsunuz. Ne oldu yürek meselesi bu yürek kürek değil yürek.''

 


ERDOĞAN ÇİFTİ GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Törende duygusal anlar da yaşandı. O gece iki oğlu şehit olan Ali Oruç programda çocuklarına yazdığı şiiri okudu.

O anlarda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan gözyaşlarına hakim olamadı.

Ahmet-Mehmet Oruç kardeşler, darbecilerin 15 Temmuz gecesi Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlediği saldırıda şehit olmuştu.

 

 

 

 

15 temmuz erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500