Yaşlılar için 2 milyon TL destek!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, ?Yaşlı Destek Programı? kapsamındaki tasarılara sağlanan desteğin üst sınırı 2 milyon liraya çıkarıldı.
Eklenme Tarihi: 10.07.2017 12:51:27 - Güncellenme Tarihi: 09.01.2020 01:36:16

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yaşlıların korunması, desteklenmesine yönelik hizmetlerin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan ?Yaşlı Destek Programı? (YADES) kapsamındaki her tasarı için bu yıl 2 milyon liraya kadar destek sağlanacak.

Bakanlığa bağlı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen ve yaklaşık 11 milyon lira kaynak ayrılan YADES kapsamında geçtiğimiz yıl, uygulanması onaylanan her tasarı için bir milyon 100 bin liraya kadar destek sağlayan bakanlık, bu yıl kaynağı arttırarak her tasarı için 2 milyon liraya kadar destek verme kararı aldı.

Belirlenen tasarılar, kaynağın aktarılmasından itibaren bir yıl süre ile uygulanacakken, projelere Büyükşehir Belediyelerince en az yüzde 30 eş finansman desteği sağlanacak.

 

FAAL YAŞLANMA TASARILARINA ÖNCELİK


YADES 2017 usul ve esaslarına göre, yaşlıların yaşamın tüm alanlarına ulaşabilmesine imkan tanıyan, kurum bakımı ihtiyacını azaltan, faal yaşlanmayı sağlayan, sürdürülebilir ve yaygınlaştırılabilir, çözüm üreten program ve model geliştiren tasarılara öncelik verilecek.

Tasarılarda ayrıca büyükşehir belediyelerince, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile iş birliği yapılabilecek. Bu iş birlikleri de tasarı desteğinde öncelik verilmesini sağlayacak unsurlar arasında yer alacak.

YENİŞAFAK

 

 

http://www.enpolitik.com/haber/144006/yaslilar-icin-2-milyon-tl-destek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*