İki üniversiteye FETÖ operasyonu! Çalışkan da gözaltında

Boğaziçi Üniversitesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi çalışanlarına yönelik düzenlenen FETÖ operasyonunda 72 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltına alınanlar arasında akademisyen Koray Çalışkan da var.
Eklenme Tarihi: 10.07.2017 11:17:27 - Güncellenme Tarihi: 10.07.2017 11:17:27


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Boğaziçi Üniversitesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde görev yapan 72 kişi hakkında FETÖ soruşturması nedeniyle gözaltı kararı aldı. Polis sabah saatlerinde operasyon yaptı, 72 kişiden 42'si gözaltına alındı.


Haklarında gözaltı kararı çıkarılanlar arasında Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli 19 profesör, Boğaziçi Üniversitesi'nde görevli 1 profesör ve doçentin de yer aldığı 8 kişinin bulunduğu öğrenildi.


Gözaltına alınanlar arasında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Koray Çalışkan da var.


ÇALIŞKAN'IN GÖZALTI HABERİNİ CHP'Lİ SALICI DUYURDU

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Koray Çalışkan'ın gözaltına alındığı haberini Twitter'dan şu sözlerle duyurdu:

''Koray Çalışkan az önce evinde gözaltına alındı. Gerekçe belli değil, ikameti belli bir akademisyen bir kez daha ifadeye davet edilemedi.''
Gözaltı kararı verilenlerin çoğunun FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu öne sürülüyor.

http://www.enpolitik.com/haber/143990/iki-universiteye-feto-operasyonu-caliskan-da-gozaltinda.html

Sizin Yorumunuz:

*
*