Sivil aracın geçişi sırasında patlama: 1 yaralı

Tunceli’de sivil bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada, araçta bulunan 1 kişi yaralandı.
Eklenme Tarihi: 09.07.2017 07:51:46 - Güncellenme Tarihi: 09.07.2017 07:51:46

Edinilen bilgiye göre Tunceli’nin Pülümür ilçesi Ardıçlı köyü yol ayrımında sivil bir aracın geçişi esnasında patlama meydana geldi. Patlamada, araçta bulunan 1 kişi yaralandı.


Yaralanan kişi, ambulansla Pülümür Sağlık Ocağı’nda tedavi altına alınırken karayolu ulaşıma kapatıldı. Yaralı kişinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, bölgede güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı.


Valilikten açıklama


Tunceli Valiliği, Pülümür ilçesinde sivil bir aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.


Valilik tarafından yapılan açıklamada, “8 Temmuz 2017 günü saat 19.10 sıralarında Pülümür-Erzincan karayolunun 5. kilometresinde daha önceden yola yerleştirilmiş olan el yapımı patlayıcı düzeneği bölgeden geçmekte olan kamyonetin geçişi esnasında patlatılmıştır. Meydana gelen patlama neticesinde, kamyonet yan yatmış ve kamyonette bulunan bir sivil vatandaşımız hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralanan vatandaşımız Pülümür ilçemizde yapılan ilk müdahalenin ardından Tunceli Devlet Hastanesine getirilmiş olup, sağlık durumu iyidir. Ayrıca olay bölgesinde patlama nedeniyle oluşan tahribatın giderilmesi ve olay yeri inceleme çalışmalarının sekteye uğramaması amacıyla, Pülümür-Erzincan karayolu ikinci bir duyuruya kadar her iki yönlü olarak trafiğe kapatılmıştır” denildi.


Öte yandan patlamayı gerçekleştiren teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla hava destekli operasyon başlatıldığı bildirildi.


Patlama nedeniyle kapatılan yol ulaşıma açıldı


Tunceli Valiliği, patlama nedeniyle kapatılan Pülümür-Erzincan karayolunun trafiğe açıldığını bildirdi.
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “8 Temmuz 2017 günü saat 19.10’da meydana gelen patlama nedeniyle trafiğe kapatılan Pülümür-Erzincan karayolu, yolda oluşan tahribatın giderilmesine müteakip saat 22.30 itibariyle her iki yönlü olarak trafiğe açılmıştır” denildi.

kaynak:iha

http://www.enpolitik.com/haber/143936/sivil-aracin-gecisi-sirasinda-patlama-1-yarali.html

Sizin Yorumunuz:

*
*