Beşiktaş Avrupa'da kupa alır

"Başkan Fikret Orman, yeni statla birlikte takıma çağ atlattı. Bu stadı gezerken ağzım açık kaldı." Bu sözler Efsane teknik adam Mircea Lucescu'ya ait...
Eklenme Tarihi: 08.07.2017 09:29:02 - Güncellenme Tarihi: 08.07.2017 09:29:02

Efsane teknik adam Mircea Lucescu, Beşiktaş’ın şampiyonluk balosu için geldiği İstanbul’da Vodafone Park Stadı’nda  Türkiye gazetesinin sorularını cevapladı.

Fikret Orman’ın Beşiktaş için yaptıklarını büyüleyici bulduğunu söyleyen Rumen teknik adam “Fikret Başkan muazzam büyüleyici işlere imza atmış, stat harika, takım da öyle. Tesisleri gezerken kendimi Avrupa’nın büyük kulüplerinde gibi hissettim. Kulüp çağ atlamış. Benim çalıştığım dönemde ne bu konfor vardı, ne zenginlik, ne de profesyonel kadrolar. Stadı gezerken ağzım açık kaldı. Rahatlıkla söyleyebilirim ki, bugünkü Beşiktaş her türlü hedef için oynayabilir. Beşiktaş yakında Avrupa’da kupa alabilir, bu hiç de sürpriz olmaz” dedi.


GÜNEŞ SAYGIYI HAK EDİYOR


Beşiktaş’ı üst üste iki yıl şampiyonluğa ulaştıran Şenol Güneş’e de övgüler dizen Lucescu “Yıldızları yönetmek zordur... Şenol Güneş bu zorluğu başarıya dönüştüren bir meslektaşım... Millî takım ve kulüp takımlarında yaptıklarını mutlulukla takip ediyorum. Tavrı, tarzı; insani, babacan yaklaşımı ile ne istediğini bilen disiplinli ama saygıyı hak eden ve bunu oyuncu grubuna hissettiren başarılı bir meslektaşım. Beşiktaş böyle özel ve vizyon sahibi bir teknik adamla çalışıyor. Adriano, Quaresma, Talisca, Oğuzhan, Tolgay, Marcelo hepsi iyi performans gösteren futbolcular… Bunlara Pepe’nin de eklenmiş olması, Beşiktaş’ı daha güçlü bir konuma taşımış, durumda” dedi.

BELHANDA BİR SNEİJDER DEĞİL


Süper Kupa kazandırıp, ligde şampiyon yaptığı Galatasaray ile ilgili fikirlerini de söyleyen Lucescu “Galatasaray da iyi bir kadro kurdu… Gomis, Maicon, Belhanda önemli transferler. Gomis’i bir tarihte ben de almak istemiştim. Belhanda’yı Dinamo Kiev’deyken tanırım. Ayaklarını raket gibi kullanır, yumuşak bileklere sahip. Topla oynarken çok çabuk patlamalar yapabilen driplingi iyi olan biri… Sneijder’le birlikte iyi iş yaparlar. Belhanda ve Sneijder ikisi de farklı özellikleri olan ve birbirlerini tamamlayabilecek oyuncular. Ama Belhanda bir Sneijder değil” dedi.

TÜRKİYE'DE ÇOK ŞEY DEĞİŞMİŞ


Türk futbolunun büyük bir gelişim içinde olduğunu kaydeden Rumen teknik adam “Dışarıdan da takip ediyorum ama Türkiye’de çok şey değişmiş, yeni statlar, futbola bakış, algılar, dokunuşlar çok şey değişmiş bu ülkede. Bu sezon lig daha da çekişmeli 
ve zevkli geçecek kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.


BU STAT BİR HARİKA


Yıldırım Demirören’in “Beşiktaş’taki başkanlık dönemimde yaptığım en büyük hata onu göndermekti” itirafında bulunduğu Mircea Lucescu, Başkan Fikret Orman’la birlikte Vodafone Park’ı gezerken hayranlığını gizleyemedi. Beşiktaş’ın Avrupa’nın en iyi statlarından birine sahip olduğunu söyleyen Lusecsu “Beşiktaş’ın en büyük kozu bu stat” dedi. 

http://www.enpolitik.com/haber/143874/besiktas-avrupada-kupa-alir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*